Alanya'da dev final sona erdi

Alanya’nın ev sahipliği ile gerçekleştirilen 2016 Alanya ETU Triathlon Avrupa Kupa Finali sona erdi. Final yarışlarının son gününde yaş grupları kısa mesafe, takım yarışları, aquathlon, genç ve büyük erkek yarışları koşuldu. Büyük erkeklerde birinci Rus sporcu Vladimir Turbayevskiy oldu.

Alanya'da dev final sona erdi

 ALANYA’ DA İLK KEZ AQUATHLON YARIŞLARI KOŞULDU

banner111
Minik erkek ve kızlar olmak üzere A1, A2, A3 kategorilerinde yarışıldı. Çocukların ve ailelerinin heyecanı ile kıran kırana mücadeleler gerçekleştirildi. Yüzme ve koşu branşlarından oluşan ve Alanya’ da ilk kez yapılan aquathlon yarışlarına halkın ilgisi büyüktü. Çocukların hırsla yarışması vatandaş tarafından büyük alkış aldı. Yarışın son gününde yaş grupları sprint mesafede 102 sporcu,  genç erkeklerde 20 sporcu, büyük erkeklerde 34 sporcu ve aquathlon yarışlarında 268 sporcu yarıştı. 

GENÇ ERKEKLERDE KAZANAN GERGO SOOS

Sezonun son yarışı olan Avrupa Kupa Finali’nde genç erkeklerde 59 dakika 32 saniye ile Macaristan’ dan katılan Gergo Soos birinci oldu. Yine Macaristan’dan katılan Botond Karai 59 dakika 37 saniye ile ikinci ve Kazakistan’ dan katılan Meirlan Iskakov 59 dakika 40 saniye ile üçüncü oldu.

BÜYÜK ERKEKLERDE BİRİNCİ VLADIMIR TURBAYEVSKIY

Saat 15.00’da startını Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’ in verdiği sezonun en heyecanlı yarışı 1 saat 47 dakika sürdü. Büyük erkeklerde birinci 1 saat 47 dakika 30 saniye derecesi ile Rus sporcu Vladimir Turbayevskiy, 1 saat 47 dakika 45 saniye ile Azerbaycan’ dan katılan Rostislav Pevtsov ikinci ve 1 saat 48 dakika 45 saniye ile Rus sporcu Igor Polyanskiy üçüncü oldu.

ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

Genç erkeklerde dereceye giren sporcular ödüllerini Avrupa Triathlon Federasyonu Başkanı Renato Bertrandi ve Türkiye Triathlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş’in elinden aldı. Büyük erkeklerde ise dereceye giren sporculara Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ödüllerini verdi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2016, 19:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83