Alanyaspor olağanüstü genel kurula gidiyor

Corendon Alanyaspor Kulübü 26 Ekim’de olağanüstü kurula gidecek. Genel kurulda borçlanma, borçların devri ve temlik edebilmesi için Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu'na yetki verilmesi konusu da görüşülecek. Çoğunluk sağlanamaması durumunda genel kurul 2 Kasım’a ertelenecek.

Alanyaspor olağanüstü genel kurula gidiyor

Corendon Alanyaspor Kulübü olağanüstü genel kurula gidiyor. Genel kurul 26 Ekim 2022’de saat 11.00’de Cengiz Aydoğan Alanyaspor Kulüp Tesisleri’nde düzenlenecek. Çoğunluk sağlanamaması durumunda genel kurul 2 Kasım Çarşamba günü aynı saatte Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Divan oluşturulmasıyla başlayacak genel kurul saygı duruş ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edecek. Ardından Corendon Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve protokol konuşmaları yapılacak.

banner111

Genel kurul 22 Nisan 2022 tarihli 7405 Sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu'nun 20-4. maddesine göre, bir önceki yıl brüt geliri olan 261.737.109,86 TL'nin yüzde 50'si oranında alacak ve gelirlerin devir veya temlik edilebilmesi ve ilgili işlemlerin yapılmasında yönetim kurulu başkanına münferiden (tek başına imza atma ve temsil etme) yetki verilmesi hususunun oylamaya sunulması, 22 Nisan 2022 tarihli 7405 Sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu'nun 20-5 maddesine göre spor kulüpleri ve spor anonim şirketlerinin, 'bir bütçe yılında önceki yıl brüt gelirlerinin yüzde 10'u aşarsa, en fazla yüzde 50’sine kadar ek bütçe ile borçlanabilir' hükmü gereği bir önceki yılın brüt geliri olan 261.737.109,86 TL'nin yüzde 50'si oranında borçlanılabilmesi ve ilgili işlemlerin yapılmasında yönetim kurulu başkanına münferiden yetki verilmesine hususunun oylamaya sunulması maddelerinin görüşülmesi ile devam edecek. Önergelerin okunması ve oylamaya sunulmasının ardından genel kurul dilek ve temenniler bölümü ile sona erecek. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83