banner203

ALKÜ’ye bir kupa daha

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Muay Thai sporunda elde ettiği başarılar ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

ALKÜ’ye bir kupa daha
Bu yıl Uluslararası Muay Thai Amatör Federasyonu (IFMA) ve Avrupa Muaythai Federasyonu (EMF) tarafındanTürkiye’de 4’üncüsü düzenlenen ve Antalya’da gerçekleştirilenUluslararası EMF-Muaythai Açık Kupası’ndan da büyük başarılar elde ederek bireysel alanda Avrupa Üçüncülüğünü, takım olarak Avrupa İkinciliğini üniversitelerine kazandıran ALKÜ’lü sporcular Antrenör Mehmet Arzık, sponsor İhsan Ataseven ile birlikte kupalarını ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’na takdim ettiler.
30'un üzerinde ülkeden 1640 sporcunun katıldığı Avrupa Kupası Şampiyonası’ndan ALKÜ Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği 1’inci sınıf öğrencisi Atakan Ataseven’in +91 kilogram kategorisinde Avrupa 3’üncülüğünü, takım olarak da Avrupa 2’inciliğini kazanarak adını tüm dünyaya duyuran ALKÜ’lü sporcuları tebrik eden ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, “Mehmet Hoca’nın antrenörlüğünde çok büyük başarılar kazanmaya ALKÜ olarak devam ediyoruz. Kazanılan her başarı bizleri mutlu ediyor ve onurlandırıyor. Bundan önceki yıllarda da öğrencilerimiz yine Mehmet Arzık hocamızın özverili çalışmalarıyla ve büyük fedakârlıklarıyla bizleri yine bu şekilde gururlandırmıştı. Ben bu başarıların ileriki yıllarda da artarak devam edeceğine gönülden inanıyorum. Bunun için ALKÜ olarak bizlere düşen görev her ne ise bunu elimizden geldiğince yapmaya hazırız” dedi.
Ayrıca Alanya’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilenMuay Thai Alanya Alaaddin Keykubat Kupası Türkiye Geneli Açık Turnuva’sında da ALKÜ üç öğrencisiyle ikincilik kazandı. 16 ilden 467 sporcunun katılımıyla düzenlenen turnuvada ALKÜ Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği 1’inci sınıf öğrencisi Atakan Ataseven +91 kilogram, ALKÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi Baran Çalık 57 kilogram, ALKÜ Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı öğrencisi Ayşenur Güler ise 54 kilogram kategorilerinde ikincilik madalyası kazanarak ALKÜ’nün gururu oldular.Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 14:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83