banner203

Voleybol Spor Okulları aralıksız çalışıyor

Alanya Belediyespor’un çocukları spora teşvik etmek ve boş zamanlarını verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla yaz ve kış aylarında başlattığı spor okulları aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

Voleybol Spor Okulları aralıksız çalışıyor

2000 ve 2010 doğumlu öğrencilerin eğitim aldığı Alanya Belediyespor Voleybol Spor Okulu çalışmalarını 75. Yıl Spor Salonu ve Atatürk Spor Salonu’nda devam ettiriyor. Okul sonrası günde 1 ile 1.30 saat arası eğitim alan öğrenciler Cumartesi günü de dahil haftanın 5 günü çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Voleybol Spor Okulu’na kayıtlar devam ediyor.

“Alt yapıdan oyuncu yetiştiriyoruz”

banner111

Alanya Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Erken, Alanya Belediyespor’un yaz- kış spor faaliyetlerini aralıksız sürdürdüğünü söyledi. Başarılı olan öğrencilerin bir üst gruba alınarak A takımına oyuncu yetiştirdiklerini söyleyen Erken, “Ülkemizde milyonlarca genç tarafından tercih edilen voleybol son dönemin en gözde spor faaliyetleri arasında yerini almış durumda. Genelde kız öğrencilerin tercih ettiği bir spor faaliyeti olarak görülen voleybol son dönemlerde erkek öğrenciler tarafından da ilgi görüyor. Özellikle gelişme ve ergenlik çağı arasındaki yaş grubunun yoğun olarak ilgi gösterdiği voleybol çocukların gelişimine hem fiziki hem de psikolojik olarak büyük katkı sağlıyor.

Eğitimlerimiz uzman antrenörler tarafından veriliyor. Kulübümüz, yaz ve kış aylarında futboldan basketbola, jimnastikten voleybola kadar bir çok alanda spor faaliyetlerine devam ediyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 16:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83