banner203

Alanya’da kruvaziyer turizmi daha da canlanacak

Alanya’da kruvaziyer turizmi her geçen gün iyileşmeye devam ediyor. İlçede 2023 yılında demir atacak gemi sayısı 27 oldu. Kruvaziyer turizminin toparlanarak ivme kazandığını belirten Taç, 2024 yılında katlanarak artacağını söyledi.

Alanya’da kruvaziyer turizmi daha da canlanacak

Alanya’da pandemi döneminde durma noktasına gelen kruvaziyer turizmi 2022 yılından bu yana büyük oranda iyileşme gösterdi. 2023 yılında gelecek gemi sayısı 27’ye ulaştı. 2024 yılında ise umutlar daha yüksek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kruvaziyer turizminin gelişmesi yönünde uzun yıllardır önemli yatımlar yaptıklarını ve yaşanan artışların sebebinin bu yatırımlar olduğunu dile getirirken her geçen süre zarfında kruvaziyer turizminin iyileştiğini belirten ALİDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kerim Taç, “Önümüzdeki yıl ise hiç geçmiş yıllarda program yapmayan firma 23 gemi ile rezervasyon yaptı” dedi.

banner111

Taç açıklamasında, “Türkiye’deki diğer limanlar ile birlikte Alanya’da da artışlar başladı. Bu yıl 3 defa rezervesi olan İsrail gemisi sefer sayısını 7’ye çıkardı. Önümüzdeki yıl ise hiç geçmiş yıllarda program yapmayan firma 23 gemi ile rezervasyon yaptı. Ancak bu rakamlar kesinleşmiş değil sadece planlama aşamasında olduğunu ve bu planlamaya Alanya’yı da dahil ettiklerini vurguladılar. Gözle görülür bir toparlama var. Kruvaziyer turizminde zaten 3-4 yıl sonrasın planlama yapılır. Artık sayısal artışlarımız başladı. İnşallah daha da artacaktır” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83