Kursiyerler sertifikalarını aldı

Kursiyerler sertifikalarını aldı

Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği HOTED üyeleri kahvaltıda bir araya geldiler. 

banner111

KOSA Tekstil firmasının destek ve katkılarıyla Yıldız Sahil Ocakbaşı Restaurant’ta düzenlenen kahvaltı organizasyonuna KOSA Tekstil yönetim kurulu başkanı Murat Kocael, muhasebe ve finans müdürü İlkay Yağyemez, HOTED’in faaliyetlerine destek veren Özak insan kaynakları yönetim kurulu başkanı Yaşa Özak, dernekler masası şefi Onur Akkoyun, basın mensupları ve çok sayıda HOTED üyesi katıldı.
Dernek yönetim kurulu üyelerinin konukları kapıda karşılamasıyla başlayan organizasyonda HOTED’in kurucusu, onursal başkanı başdanışmanı ve Housekeepıng eğitmeni Hakan Halit Yeni kısa bir konuşma yaptı.

Katılım ve katkılarından dolayı davetlilere ve KOSA Tekstil firmanın yetkililerine teşekkür eden Yeni, "Ülke ekonomisinin ana direklerinden biri olan bacasız sanayimize emekçilerimizi küstürüp, sektörü terk etmelerine sebep olanlar şimdi eleman yok diye ağlıyorlar. Kalifiye, yani yetişmiş personellerimizin neredeyse tamamına yakınını kaybettik. Yıllardır yapmayın etmeyin emekçinize sahip çıkın diye adeta yalvardık. Saygıdeğer işverenlerimiz başta olmak üzere, ilgili herkes bize kulaklarını tıkadılar. Sonuç olarak gelinen nokta çok vahim olmasına ramen, işverenlerimizin kafa yapıları hala aynı, lojmanlarda, yemekhanelerde, resmi yasal haklarda, mesai saatlerinde ve çok iş az eleman gibi birçok konularda aynı zihniyet maalesef devam etmektedir. Çok açık bir dille ifade ediyorum. Her geçen gün daha da kötüye giden bu vahim tablonun değişmesi, düzelmesi için saygı değer işverenlerimizin emekçiye olan bakış açılarını  acilen değişmeleri gerekiyor. Yani önce insana, emekçiye yatırım dedikleri anda sorunlar bir bir çözülmeye başlayacaktır’’ diye konuştu.

KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ


Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen HOTED 10’ cu 2024 Kat Şefliği kurlarında eğitim alan ve başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Konuşmaların ve sertifika törenini ardından KOSA Tekstil yönetim kurulu balkanı Murat Kocael ve İlkay Yağyemez'e destek ve katkılarından dolayı HOTED ailesi ve emekçiler camiası adına teşekkür edilip çiçek takdim edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83