Rus heyet Antalya'da programın dışına çıktı

Rus heyet Antalya'da programın dışına çıktı


Rus turistin Türkiye'deki bir numaralı destinasyonu Antalya, kentte alınan korona önlemlerini yerinde inceleyen Rus heyeti ağırlıyor.


O dönem çok yüksek olan korona vakalarını gerekçe göstererek Türkiye'ye dönük uçuşları15 Nisan'dan 1 Haziran'a kadar yasaklayan, sonrasında ise bu yasağı 21 Haziran'a kadar uzatan Rusya, Türkiye'nin aldığı korona önlemlerini yerinde incelemek amacıyla Türkiye'ye bir heyet gönderdi.

Daha önce belirlenen programı değiştirdiler

Antalya Kent Konseyi Turizm Grup Başkanı Recep Yavuz'un kendi bloğunda kaleme aldığı yazıya göre heyet, otellere hareket edeceği otobüse doğru giderken, daha önceden belirlenmiş olan otel programını değiştirdi ve kendi belirledikleri otellere doğru Side’ye gideceklerini belirttiler. Yavuz, bu sürprizin Türk heyeti tarafından ‘hay hay’ diyerek karşılandığını belirterek, ''Zira abdestimizden şüphemiz yok ve biz bu tedbirleri 1,5 yıldır eksiksiz uyguluyoruz ve bunları Ruslar gelip bizi denetlesin diye de yapmadık.'' dedi.

Beş profesör, 4 dört devlet görevlisi eşlik ediyor

Rusya’nın Türkiyedeki sağlık koşullarını incelemek üzere gönderdiği ve 5 profesör ile 4 devlet görevlisinin eşlik edeceği heyetin önümüzdeki iki gün boyunca Antalyada havalimanı, otel, hastane gibi yerlerde alınan tedbirleri inceleyeceğini kaydeden Yavuz şu görüşleri dile getirdi:

''Bu sabah erkenden Antalya Havalimanını incelediler. PCR testi yapılan yerler ve , check in , check out alanlarını kontrol ettiler.

Grubun başında iki deneyimli rehber var

Bu arada ben bu değişikliğe konuya verdikleri önem açısından çok olumlu bakıyorum. Demek ki gerçekten nokta atışı yaparak konuyu sağlık açısından irdelemek ve değerlendirmek istiyorlar. Bundan sonra da sürprizler olabilir, hiç sorun değil, zira grubun başında bütün bunlara çözüm üretecek Kemal Altay ve Seyfettin Murat gibi iki deneyimli Profesyonel Rehber var ve gereğini organizasyon ekibi ile konuşarak yapacaklardır. Emin olun bunu İspanya’da, Yunanistan’da yapmaya kalksalardı ‘kusura bakmayın, belirlenmiş planın dışına çıkamayız’ diye olumsuz cevap alırlardı. Belki de bizi diğer ülkelerden ayıran en önemli özellik bu…

Ateş Kara da heyete eşlik ediyor

banner111

Ekibe sağlık bakalığından yetkililer, TGA ve Kültür Turizm Bakanlığı temsilcileri ile Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara Hoca eşlik ediyor. Konu tıbbi olunca, aldığımız tedbirleri ve yaptığımız uygulamaları anlatmak Ateş Hoca’ya düşüyor. O da bu konuda 1,5 senedir çeşit çeşit her soruya maruz ve mantıklı bir açıklama getirmiş birisi olarak eksiksiz bir şekilde Rus heyeti bilgilendirecektir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83