Turizm Bakanından Alanyalı turizmcileri ilgilendiren açıklama

Turizm Bakanından Alanyalı turizmcileri ilgilendiren açıklama
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un, turizmde yoğunluk için temmuz ayını işaret ettiği belirtildi. Ersoy daha önceki açıklamalarında haziran başında iç turizmin başlayacağını ifade etmişti.

Salı günü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi, Antalya'daki Ak Partili ve MHP’li il ve ilçe başkanları ile bu partilere mensup belediye başkanlarının katılımıyla koordinasyon toplantısı düzenleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un, turizmde yoğunluk için temmuz başını ve otasını işaret ettiği belirtildi.

DIŞ TURİZM İÇİN TEMMUZ AYININ ORTASINA İŞARET ETTİ

Toplantıda, pandemiden çıkış sonrası normalleşme süreciyle birlikte atılacak adımlar değerlendirildi. Edinilen bilgiye göre Bakan Ersoy, turizmde yoğunluk için temmuz ayını işaret etti. Ersoy, YKS ile LGS sınavlarının haziranda yapılacağını hatırlatarak, iç turizmde doluluğun temmuz ayının ilk haftasında başlayacağını söyledi. Ersoy, “Temmuz ayının ortasında dış turizmde de yoğunluk bekliyoruz” dedi.

İNGİLTERE, ALMANYA VE RUSYA İLE YAKIN TEMAS

Bakan Ersoy, özellikle İngiltere, Almanya, Rusya ile yakın temas halinde olduklarını, bu üç ülkeden de yoğun şekilde turist gelmesini beklediklerini anlattı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 16:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83