Bölge:
ANKARA'DAKİ PATLAMA PROTESTO EDİLDİ
Dün gece Cumhuriyet Meydanı'na kurulan 'Barış İçin Evet' çadırı çevresinde başlayan eylem bugün de devam etti. Çadırları kaldırmak isteyen polisin bu isteğine karşı çıkan grup ile çevik kuvvet arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Polis bunun üzerine küçük çadırların kaldırılmasına izin verdi ve eylem devam etti. Gruba öğleden sonra Eğitim-Sen Antalya Şubesi üyeleri de destek verdi. Saat 16.30 sıralarında HDP Antalya İl Binası önünde toplanan yaklaşık 300 kişi de Cumhuriyet Meydanı'na yürümek istedi. Polis, güvenlik gerekçesiyle kapalı yoldan yürünmesine izin vermedi. Grup, polis kontrolünde Hasan Subaşı Caddesi'nden meydana ulaştı. 

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri adına Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk bir basın açıklaması yaptı. Öztürk, "Aramızda bu meydanda şans eseri Ankara'daki katliamdan yara almadan kurtulanlar var. Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamıyla karşı karşıya kaldık, bir gün bunun hesabını soracağız. Barış için mücadele etmekten yorulmayacağız, faşizmi yeneceğiz. Şu an Antalya ve Alanya'dan 8 kardeşimiz hayatını kaybetti, bir arkadaşımız yoğun bakımda" dedi. 
Muratpaşa Belediyesi tarafından da meydana taziye çadırı kuruldu. Grubun eylemini sürdürdüğü meydanda saldırıda hayatını kaybedenlerin isimleri okunup, fotoğrafları asıldı.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Kumluca’da kış ortasında meyve veren ağaçlar...
Antalya’nın Kumluca İlçesinde kış ortasında meyve veren elma ve portakalları gören vatandaşlar şaşkınlıklarını...

Haberi Oku