Bölge:
Cemaleddin-i Seydi Külliyesi seneye hizmete açılacak
Manavgat’ın Seydiler Mahallesi’nde Seyyid Cemaleddin Vakfı tarafından inşa edilen Cemaleddin-i Seydi Cami ve Türbesi inşaatında çalışmalar sürüyor. Cemaleddin Seydi Vakfı tarafından Cuma Namazının ardından, külliye yapımı hakkında bilgi verilirken misafirlere yemek ve aşure ikram edildi. İnşaat çalışmalarında incelemelerde bulunan Seyyid Cemaleddin Vakfı Başkanı Nasuh Boztepe, programa katılan Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit ve oda başkanlarına cami ve türbe projesi hakkında bilgiler verdi. 2014 yılında Vakıf kurduklarını ve çalışmalara başladıklarını belirten Boztepe, “Vakfımız, cami, ibadethane, külliye müştemilatını yapmak, yaptırmak ve onları muhafaza etmek, Cemaleddin-i Seydi hakkında bilimsel araştırmalar yapmak amacıyla kurulmuştur” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle 7 Ağustos 2015 yılında Başkan Menderes Türel’inde katılımıyla Külliye’nin temelinin atıldığını hatırlatan Boztepe, 5 Milyon liraya mal olacak Külliye’nin bir yıl sonra tamamlayıp hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Her hafta Cuma namazından sonra yapılan ikramların külliyenin tamamlanmasıyla birlikte külliye içindeki meydanda verileceğini dile getiren Boztepe, “İnşallah hayırseverlerin destekleri ile gerçekleştirilecek proje ile manevi kültür mirasımıza yeni bir eser ve insanların manevi dünyalarını aydınlatan yeni bir mekan kazandırılacaktır. Bu külliyemiz inanç turizmi kapsamında bölge turizmine katkı sağlayacak” diye konuştu.
Seyyid Cemaleddin Vakfı Genel Sekreteri İbrahim Okan Akın ve mimar Osman Ali Eciş, cami ve türbenin içinde bulunduğu külliye yapımında katılımcılara brifing verdi.
banner111
Anahtar Kelimeler
ManavgatNasuh Boztepe

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Suçluların korkulu rüyası 'kadın güvenlikçiler'
Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde emekli emniyet görevlileri tarafından özel olarak eğitilen...

Haberi Oku