Bölge:
Korkutan orman yangını

 Edinilen bilgiye göre, saat 13.30 sıralarında Aksu’nun Hacıaliler Mahallesinde bulunan ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangına, Mahalleliler ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı arazözler ile Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından müdahale ediliyor. Yangın, rüzgarın da etkisiyle büyüyerek yerleşim yerlerini ve seraları da tehdit ediyor. Şuana kadar yüzlerce zeytin ağacı yanarken bazı seralar zarar gördü. Rüzgarın da şiddetiyle hızla büyüyen yangın, henüz söndürülemedi.

Bölgede bulunan vatandaşlar ise yangını söndürmek için büyük mücadele veriyor. Seralarını ve evlerini tehdit eden yangına karşı traktör, kürek ve hortumlarla müdahale eden vatandaşlar, yangının kontrol altına alınmasını bekliyor. Yangından çok korktuğunu ve etkilendiğini ifade eden Fatma Kara "Burada seralarımız, zeytinlerimiz ve evlerimiz var. İtfaiye ve vatandaşların sayesinde şuan için bize doğru gelen yangın söndürüldü" dedi.
Yangının neden çıktığını bilmediğini ifade eden Hatiçe Çelen ise, "Yangını söndürmek isterken ellerim ayaklarım yandı. Zaten astım hastasıyım. Herkes yardım etti. Seramıza doğru gelen alan söndürüldü" diye konuştu. Yangının 2 saat önce çıktığını ifade eden Hatice Gök ise "Evimiz seramız yanıyor. Helikopter istiyoruz. Yardım istiyoruz. Köyümüz yanıyor. Evlerimiz ve seramız tehdit altında" dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler
Yangın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner80

banner81

banner82

banner83

Fedakar anne engelli annelerine ilham oldu
Antalya’da beyin felci olan 7 yaşındaki oğlu ameliyat olunca gündelik temizliğe gidemeyen Semra Sönmez,...

Haberi Oku