Bölge:
Sporda rekor hizmet

 Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor, tüm branşlarındaki sporcu ve aileleri için yeni sezon öncesi kaynaşma ve dayanışma pikniği düzenledi. Cam Piramit yanındaki alanda gerçekleşen pikniğe Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay, ASAT Spor Koordinatörü Necati Yıldırım, sporcular ve aileleri katıldı. Başkan Türel, genç sporcular ve aileleriyle sohbet ederek, yeni sezonda başarılar diledi. Gençlerle yakından ilgilenen Türel, sporculardan şampiyonluk sözü aldı.

İNSANA DOKUNAN HİZMETLERE ÖNEM VERİYORUZ
Halkın yaşamını kolaylaştıran, refahını artıran altyapı ve üst yapı ¬yatırımlarını Antalya’ya kazandırmak için büyük bir gayretin içinde olduklarını belirten Başkan Türel, “İnsana temas eden önemli hizmetlerimiz bizim için en az alt ve üstyapı yatırımları kadar hatta daha da fazla önem arz ediyor. Gençlerimizin sportif amaçlı yetiştirilmesinden, gençlik ve sosyal merkezlerine, sosyal yardımlara kadar birçok farklı kulvarda hizmet üretiyoruz. Bunların içerisinde en önemlisi spor okullarımız. Spor okullarımızla övündüğümüz gibi Antalya’mızın farklı noktalarında ilçelerimizde de bunları daha da güçlendirmeyi, yoğunlaştırmayı planlıyoruz” diye konuştu.

1500 KİŞİLİK ORDU

Bu bağlamda ASAT Spor Kulübü’nün birçok farklı branşta önemli bir görev üstlendiğini kaydeden, basketbol, futbol, güreş, masa tenisi, ampute futbol takımı, tekerlekli basketbol takımı, yüzme gibi branşlarda toplam 1500 kişilik dev bir orduya sahip olduğunu ifade etti. “Spor kötülükleri def eder” diyen Başkan Türel, şöyle konuştu: “Çocuklarımızın sporla meşgul olması birçok yanlıştan onları uzak tutar. Ben de bir eski sporcuyum, eşimde eski bir sporcu. Çocuklarımızı da aynı şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Benim kendi oğlum da ASAT’ın bir sporcusu ve basketbol oynuyor. O yüzden biz gençlerimizi ne kadar sporla ne kadar sanatla kültürle sosyal faaliyetlerle bir araya getirirsek işte o zaman çok daha ahlaklı bir nesil yetiştirmiş oluruz.”

GENÇLERE NASİHAT

Genç sporculara seslenen Başkan Menderes Türel, şu öğütleri verdi: “Elbette çağın teknolojik yeniliklerinden istifade etmek, bilgi çağının, iletişim çağının bir nesli olarak kaçınılmazdır. Ama hayatın gerçekleri de vazgeçilmezimizdir. Gençlerimizin özelikle sanal dünyada kendilerini hapsetmesi işte o sanal dünyada internetle, tablet ile PlayStation ile gününün önemli bir bölümünü geçirmesi, gelecekte onların en büyük pişmanlıkları olacaktır. Belki bugün hoşunuza gidiyor olabilir. Bugün aileleriniz sizi bu konuda kısıtlıyorken ailelerinize kızıyor olabilirsiniz; ama gelecekte göreceksiniz ki her şeyin fazlası zararlıdır. Her şeyi kararında yapmak gerekir. Biz demiyoruz ki tamamen uzaklaşın. Ama planlı hayat, her şeyi kararında yapmak, başarının vazgeçilmezidir. Okulunuzda başarılı olmak istiyorsanız, eğitiminizde başarılı olmak istiyorsanız her şeyi kararında ve yerinde yapmak, zaman planlamasıyla yapmak en önemlisidir. Yoksa okuldan gelip defteri kitabı bir tarafa atıp, oyunun peşinden koşmak, o da doğru değil. Önce dersler, sonra spor sonra eğlence. Bunun mutlaka bir yaşam alışkanlığı haline getirmemiz gerekiyor.”

ÇALIŞINCA OLUYOR

ASAT Spor Kulübünün ve oyuncularının başarıları ile gururlandıklarını anlatan Türel, “İşte geçenlerde Nail kardeşimiz dünya 2.’liğini Antalya’ya getirdi. Nail kardeşimiz, Büyükşehir Belediyesi’nde spora başladığında 10 yaşındaydı, bugün büyüdü, bir genç olarak dünya 2.’liğini ülkemize kazandırdı. Çalışınca oluyor. İnşallah dünya birinciliğini de getirecek. Ampute futbol takımımız, Süper lige çıktı, 1. Lige çıktı. Geçtiğimiz sene şampiyon oldu. Tekerlekli sandalye basketbol takımımız zaten 1. Ligde, masa tenisi takımımız 1. Ligde mücadele ediyor. Güreş minder takımımız ise Türkiye 2. Liginde, yağlı güreş takımımız ise Kırkpınar’da Türkiye birinciliğini kazandı. Basketbol Bölgesel ve A Genç Takımımız bu sezon kurtulan Antalyaspor’umuzun alt yapısının temelini oluşturdu” şeklinde konuştu.

106 BİN VATANDAŞA SPOR HİZMETİ

Büyükşehir Belediyesi Antalya Spor ve Fitnes Merkezleri’nde (ASFİM) 2016 yılında 23 bin vatandaşın ücretsiz spor hizmeti aldığını dile getiren Başkan Menderes Türel, şu bilgileri verdi: “Son 3 senede ASFİM’den toplam 43 bin 505 vatandaşımız istifade etti. Yine Okullar Ligi Türkiye’de bir ilkti. Devam ediyoruz ve edecek. 2 yılda bin 380 müsabaka oynandı. Amatör sporlar vazgeçilmezimiz. 3 senede toplam 5 bin 400 amatör sporcumuza malzeme desteği sağladık. Şöyle bir baktığımızda son 3 senede Antalya’da spor faaliyetlerimizden 106 bin 716 vatandaşımız istifade etmiş.”

 AHLAKLI SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ

“Çünkü sporcunun tek başına zeki ve çevik olması yetmiyor, ahlaklı olması da beraberinde mutlak şart” diyen Türel, “Biz sporcularımızı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ahlaklı bir nesil olarak yetiştirecek faaliyetleri de önemsiyoruz.O yüzden biz hem ahlaklı nesiller yetiştireceğiz hem de geleceğin Türkiye’sinde Nail Seyyar kardeşimiz gibi milli yıldızlar yetiştireceğiz. Bunun için birçok projemiz var. Antalyaspor koleji de bunun en önemli yıldızı olacak” ifadelerini kullandı.


banner111
Anahtar Kelimeler
Spor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Tapu memuru evinde ölü bulundu

Haberi Oku