Bölge:
Yeni başkan Prof. Dr. İlhan Gölbaşı oldu

Olağan genel kurul sonrası yapılan yazılı açıklamada , toplumun her konuda tüm kesimlerini yansıtan geniş bir yelpazeden üyeleri bünyesinde barındıran bir sivil toplum kuruluşu olan TEAMDER'in kentlilik, dayanışma, paylaşma, bilgilenme, ortak toplumsal fayda ve ortak çözümler oluşturma, “farklı düşünerek birlikte üretme” misyon ve ilkesiyle hareket ettiği bildirildi. TEAMDER'in bu bakış açısıyla, kuruluşundan bu yana ekonomi, kültür, sanat, sağlık, turizm, tarih, uluslararası ilişkiler ve milli güvenlik gibi pek çok konuda toplumsal faydalar ve farkındalıklar sağlayacak organizasyonlar ve faaliyetler gerçekleştirdiği bilgisi paylaşıldı.

“Sivil toplum yapılanmasının, toplumun kamu ve özel sektör yapılanmasının en önemli tamamlayıcısı olarak görüldüğü” bir anlayışa dayanan TEAMDER yapılanmasında

tüm üyelerinin de sırasıyla yönetimin çeşitli kademelerine aktif olarak katılıp sorumluluk üstlenmeleri gerektiği bir paylaşma yöntemi olarak benimsendiği hatırlatılan açıklamada " Son genel kurul kararları bu anlayışın bir göstergesi ve doğrulayıcısı olmuştur. Çünkü belirtilen ilkelerden taviz verilmemiş ve paylaşabilme duygusunun varlığı ve güzelliği yaşanmıştır. Böylece son genel kurul, bir yandan TEAMDER’in de geleceği için öte yandan tüm diğer sivil toplum organizasyonları için iyi uygulama örneği olarak canlı bir umut olmuştur." denildi.

Prof. Dr. İlhan Gölbaşı başkanlığındaki TEAMDER yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu. Mustafa Satı ,Murat Canik, Prof. Dr. Mustafa Gülmez, Nazif Eken, Buket Sarıcobanoğlu, Ramazan Özen, Cemal Öner, Solmaz Gülmez.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Çocuk dövme tartışması mahalleyi ayağa...

Haberi Oku