Eğitim:
REKTÖR ADAYIMIZ ALANYALI ÇIKTI

 Kuruluş çalışmaları süren Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALAKÜ) Rektörlüğü için Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından belirlenip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulan üç isimden birinin Alanya kökenli olduğu bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, isimleri masasında olan Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Gültekin ve Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Demirci arasında bir seçim yaparak ALAKÜ Rektörü'nü belirleyecek.  

ALANYALI REKTÖR OLSUN KAMPANYASI

Henüz heyecanlı bekleyiş sürerken, adaylar arasında yer alan Prof. Dr. Mustafa Demirci'nin Alanya kökenli olduğu bildirildi. Konya doğumlu olan Demirci'nin bir tarafının, Alanya'nın Payallar Mahallesi'nden Akışlar sülalesine mensup olduğu belirtiliyor. Demirci'nin, iki yıl önce 'Çanakkale Savaşı' konulu bir konferans vermek için geldiği Alanya'da, akrabalarıyla Alanya Öğretmenevi'nde buluştuğu da bildirildi. Bu yüzden, Alanya eğitim camiasında bir kesimin Demirci'nin ALAKÜ Rektörü olması için çalışma yürüttükleri öğrenildi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
aa 5 yıl önce

gönlümüz mustafa hocadan yana. diğerlerin geçmişlerine ve nerde eğitim aldıklarına ve seçimlerde kimlerden oy aldıklarına bakarsanız bunu anlarsınız.

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

ALKÜ Tıp Fakültesi'nin ilk asistan hekimlerinden...

Haberi Oku