Eğitim:
Rektör Kalan'dan ALKÜ'lü öğrencilere önemli uyarı
Covid-19 vakaları kapsamında alınan önlemler çerçevesinde eğitim kurumlarında eğitime bir süreliğine ara verilmiş, bu aranın ardından da öğrencilerin eğitime uzaktan devam edeceği duyurulmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, “Önümüzdeki hafta kayıtlı olan 9 bin öğrencimize uzaktan eğitim vereceğiz” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Öğrenim Kurumu’nun eğitime uzaktan eğitim ile devam edileceği kararı üzerine, önümüzdeki hafta 9 bin öğrenci 1633 dersi uzaktan eğitim sayesinde takip edebilecek. Ülke olarak içinde bulunduğumuz durumun ciddiyetine vurgu yapan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, daha önce ALKÜ’de uzaktan eğitimin altyapı çalışmalarını yaptıklarını söyledi. Kalan, “YÖK’ün talebi doğrultusunda, uzaktan eğitim merkezini kurmak için yasal prosedürleri yerine getirmeye çalışıyoruz. 23 Mart’tan itibaren Türkiye genelinde eğitim uzaktan eğitime dönüşecek. Teknolojik alt yapı çalışmalarımızı yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

'UZAKTAN EĞİTİM VAZGEÇİLMEZ BİR UNSUR'

Fizibilite ve alt yapı çalışmalarının süratle devam ettiğini açıklayan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, “İçinde bulunduğuz koşullar göz ardı edilmemesi gerektiği için, uzaktan eğitim vazgeçilmez bir unsurdur. Daha önce üniversitemizin bir planlaması olduğundan alt yapı çalışması için fizibiliteleri yapmıştık. v için teknolojik alt yapı çalışmalarımızı da büyük bir yoğunlukla yürütüyoruz. Önümüzdeki hafta itibariyle 9 bin kayıtlı öğrencimize bin 633 dersi, uzaktan eğitim yöntemi ile vereceğiz” dedi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

2020 LGS sonuçları Perşembe günü açıklanıyor
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sonuçları 16 Temmuz Perşembe günü açıklanıyor.

Haberi Oku