Ekonomi:
ALTSO o testi başarıyla geçti

 Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından yapılan denetimi değerlendiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin,  turizm konaklama sektörünün kalite alt yapısına büyük katkı sağlayan ALTSO Voc Test Merkezi’nin çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

10-11 Kasım 2016 tarihlerinde 2 gün boyunca devam eden olağan yıllık denetimde Merkezin örnek alınabilecek uygulamalarının da olduğuna dikkat çeken TÜRKAK uzmanları Merkezin TS EN ISO/IEC 17024 Standardına göre akreditasyonunun ve belgelendirme yetkisinin devamına karar verdi.

2014 yılından itibaren aktif olarak hizmet veren ALTSO Voc-Test Merkezi, bölgemizin can damarı olan Turizm sektöründe Kat Hizmetleri ve Ön Büro alanında üç meslekte Sınav ve Belgelendirme yapıyor. Konaklama tesislerinde Oda Temizleme Görevlisi, Kat Sorumlusu ve Ön Büro Görevlisi olarak çalışan personelin meslekleri ile ilgili kabul edilmiş meslek standartlarına göre yeterli bilgi ve beceriye sahip olduklarını test eden yazılı ve uygulamalı sınavlar yapıyor ve sınavlarda başarılı olan personele diploma yerine geçen Mesleki Yeterlilik Belgesi veriliyor. Böylece, yaptıkları mesleğin okuluna gitme fırsatı bulamamış çalışanlar, alacakları Mesleki Yeterlilik Belgesi ile mesleki bilgilerini kanıtlama fırsatına sahip olabiliyor. Turizm Konaklama Sektörü ise çalışan personelini belge almaya teşvik ederek hizmet kalitesini güvence altına alıyor.
banner111
Anahtar Kelimeler
ALTSO Test

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Mayıs ayında konut satışında artış var
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs 2018 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre konut satışı...

Haberi Oku