Gündem:
AHEP ödüle doymuyor!
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi uygulamalı mutfak dersleri öğretim elemanı ve Alanya Seasons restoran sahibi şef Mutlu Şevket Yılmaz 2017 Bocuse d'Or Türkiye Finalini kazanan şef oldu. Ülkemizi İtalya`nın Torino şehrinde 10-12 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Bocuse d’Or Avrupa seçmelerinde Mutlu Şevket Yılmaz temsil edecek. Böylece daha önce Bocuse d'Or 2015 Türkiye elemelerini kazanarak Mayıs 2016`da Budapeşte`de yapılan Bocuse d'Or Avrupa yarışmasında ülkemizi temsil eden Mutlu Şevket Yılmaz üst üste iki kez ülkemizi temsil etme başarısını yakalamış oldu.

Yarışmaya komisi Gökberk Pınar ve yarışma koçu Hülya Güler ile birlikte katılan Mutlu Şevket Yılmaz disiplinli çalışma ve azmin başarıya ulaştıracağını gösterdi. Gökberk Pınar Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 3. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.
Bocuse d’Or Türkiye ön elemelerinde Bocuse d’Or Akademi Türkiye Başkanı meşhur şef Rudolf Van Nunen jüri başkanlığı yaptı. Yarışmada alanında başarılı ve önemli çalışmalara imza atmış yerli ve yabancı seçkin jüri üyeleri yer aldı.

Mutlu Şevket Yılmaz, yarışma dönüşü Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner’i ziyaret etti. Öner, kendisini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Fahri Konsolos Şahin’e ziyaretler başladı
Litvanya Cumhuriyeti Alanya Fahri Konsolosu olarak görevlendirilen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı...

Haberi Oku