Gündem:
Alanya Kapalı Pazar yerine kavuşuyor
Alanya Belediyesi, kentin daha modern bir görünüme sahip olması için gereken kentsel dönüşüm ve gelişim uygulamalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda,

Ucuz Halk Pazarı ve Balıkçı Hali baştan sona yenilenerek kapalı pazar yerine dönüştürüldü. Çalışmaları yerinde denetleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın kapalı pazar yeri eksikliğinin giderildiğini, pazarcı esnafı ve vatandaşların rahatça kullanabileceği modern bir pazar yeri kazandırdıklarını söyledi.

BALIKÇI HALİ VE PAZAR ALANI BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

Alanya Belediyesi tarafından Ucuz Halk Pazarı ve Balıkçı Hali’nde başlatılan tadilat ve düzenleme çalışmaları kapsamında mevcut çarşıda seramikler yenilenerek altyapı giderleri yeniden yapıldı. Pazar yerinin üstü modern sistemlerle örtüldü. Tüm yapılar baştan sona yenilendi. Yeni düzenleme ile modern bir görünüme kavuşturulan Ucuz Halk Pazarı’nın güney kısmına giriş takı ve zabıta eğitim merkezi de yapıldı.

SALIPAZARI YERİNE MODERN KAPALI PAZAR YERİ PROJESİ

Balık Hali’nin yanında bulunan Salı Pazarı yerine kapalı pazar yeri inşa edildiğini anlatan Başkan Yücel, “Mevcut pazar alanının yağmurdan ve güneşten etkilenmemesi, modern, düzenli ve konforlu kullanımı için yanları açık, üstü kapalı pazar yeri yaptık. Bugün Pazarcılar Odası başkanımızla açılış öncesi son hazırlıkları denetledik. Son rötuşların ardından halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

YÜCEL: “ALANYA’NIN BİR EKSİKLİĞİ DAHA GİDERİLDİ”

Salı Pazarı’nın kurulduğu alanı kapalı pazar yeri olarak kısa süre sonra hizmete açacaklarını kaydeden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Ucuz Halk Pazarı ve Balık Hali’ni yenileyerek insanların güvenle alışveriş yapabileceği,

Alanya’ya yakışır bir merkeze dönüştürdük. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı olsun.” dedi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALTSO’dan Antalya çıkartması
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, yeni göreve başlayan Antalya İl Jandarma Komutanı...

Haberi Oku