Gündem:
ALESO ve TÜSMER esnafa belge verecek
Birçok meslek dalında gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi ALESO ve TÜSMER’in ortaklaşa progrmaı ile esnaflara verilecek.
Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) esnaflara, Mesleki Yeterlilik Belgesi almaları konusunda yaptığı çalışmalara devam ediyor.
ALESO Başkanı Nuri Demir bugün, TÜSMER Belgelendirme Hizmetleri şirketi ile bir protokol anlaşması yaparak; alçı sıva, kum sıva, boyacı, inşaat işçisi, iskele kurulum elemanı, kalıpçı, demirci, duvarcı (tuğlacı), alçı panel uygulaması, pvc doğrama, montajı, fayansçı, panel kalıpçı gibi meslek dallarında faaliyet gösteren kayıtlı üyelere belge verilecek. Esnaf Mesleki Yeterlilik Belgelerini ilerleyen tarihte yapılacak duyuru ile ALESO’da verilen kursun ardından alabilecek. Bu eğitim masrafları Mesleki Yeterlilik Derneği tarafından karşılanacak ve üyelere tamamen ücretsiz olacak. Eğitim başlama süreci ALESO tarafından üyelere bilgilendirilecek.
Konuyla ilgili bilgilendirme ve teşekkür mesajı yayımlayan ALESO Başkanı Nuri Demir, “Bu hususla ilgilenen başkanvekilimiz Ali İhsan Özdemir kardeşime çok teşekkür ederim.. TÜSMER Alanya temsilcisi Gülce Şenli hanıma da katkıları için teşekkür ederim.” dedi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Sokak hayvanları takip altında tutulacak
Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkeziyle Türkiye’de ilk üç arasında gösterilen Konyaaltı...

Haberi Oku