Gündem:
'BUNLARIN AMACI AKP'Yİ TEK BAŞINA İKTİDAR YAPMAK'
Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Alanya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Halime Şenli Bilgin, terörler olaylarını protesto olarak başlayan ancak HDP Alanya İlçe Teşkilatı'nın da bulunduğu binanın yakılması ve birçok işyerinin yakılıp tahrip edilmesi ile son bulan olaylarda çok kötü bir sınav verildiğini söyledi. Olayların Alanya'daki sosyal hayatı da olumsuz yönde etkilediğini belirten Bilgin, “Gözünüz aydın, turizmi bitirdiniz hep beraber. Alanya’da bulunan turistlerin hepsi acentelerini arayıp hemen ülkelerine dönmek istediklerini bildirmişler" dedi. 

'BİZ BU KADAR ZARAR VERMEDİK' 

Bilgin, "Bu arada bir 'Gezi'ci olarak söyleyeyim. Biz 80 şehirde 2 ay boyunca eylem yaptık ama 'vatansever ülkücüler'in bir gecede yaptığının hiç birisini yapmadık. Bizim yüreğimizde insan sevgisi vardır. Hiç ayırmadan Türk, Kürt, Ermeni, Suriyeli, Müslüman, Hıristiyan, eşcinsel, zenci, beyaz, biz insanları hiç ayırmadan severiz. Bu vatanın taşını, toprağını, ağacını, ağaçlardaki kuşlarını severiz. Hiç birisine zarar vermeyiz, kıyamayız onlara” diye konuştu.

'AKP İLE PKK'NIN İŞBİRLİĞİDİR'

PKK’nın asıl amacı üzerine de yorumlarda bulunan Bilgin, açıklamasına şöyle devam etti: “Yine bir 'Gezi'ci olarak söyleyeyim, PKK bir terör örgütüdür. 13 yıllık AKP iktidarında her zaman AKP’ye oy getirecek şekilde davranmıştır. Şu anda da işbirliği yapıyorlar. Amaç HDP’yi baraj altında bırakıp AKP’yi tek başına iktidar, ‘Tayyip Erdoğan'ı da Başkan yapmaktır. Son günlerde yaşanan olaylar, bu ikiliye Alanyalı ülkücülerin de katıldığını göstermektedir."

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
ALANYALI 5 yıl önce

bi̇zim poli̇si̇mi̇zi̇ vursunlar askeri̇mi̇zi̇ vursunlar sessi̇z kalalim öylemi nasıl olurda gezi eylemleriyle pkk eylemlerini aynı şekil görebilirsiniz yazık size yazık senin gibi düşünenlere mesele ağaç degil insan insan siz chp zihniyeti bu şekil olmaya devam ederek hiç bi yere varamadınız varamicaksınızda..

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Alanya için meteorolojiden önemli uyarı

Haberi Oku