Gündem:
TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜNDE TAHRİK GERGİNLİĞİ

 Alanya'da son günlerde artan terör olayını protesto etmek isteyen bir polis kordonunu aşarak, HDP İlçe binasına yürüdü. İlçe binasına Türk bayrağı asan grup ile diğer grup arasında taşlı sopalı kavga çıktı. Çıkan kavgaya polis gaz bombası ve biber gazıyla müdahale etti.

HDP BİNASINA TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Son günlerde tırmanan terör olaylarını protesto etmek isteyen yaklaşık bin kişilik grup saat 18.00’da Hükümet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde toplanarak yürüyüşe geçti. Terör örgütü PKK aleyhinde sloganlar atarak Atatürk Caddesi’nde ilerleyen grup Mola Kavşağı’na geldiğinde polis bariyerleriyle karşılaştı. HDP İlçe binasının da bulunduğu Bankalar Caddesi’ne geçmek isteyen gruba polis izin vermedi. Polis bariyerini aşan grup koşarak ilerleyerek HDP İlçe binası önüne geldi. Burada bir süre sloganlar atan grup ilçe binasına bayrak astı. Binanın önünde sloganlar atan grup HDP İlçe Binası’nın tabelasını sökmek isteyince grup ile polis arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. 

İKİ GRUP BİRBİRİNE GİRDİ 

Buradan sloganlar atarak İskele Caddesi yönünde ilerlemeye devam eden grup ile doğu kökenli esnafların çoğunlukla bulunduğu sokağa gelerek slogan atmaya devam etti. İki grup arasında başlayan sözlü sataşma kısa sürede kavgaya dönüştü. Taş ve sopalarla birbirine giren her iki gruba da çevik kuvvet ekipleri biber gazı ve gaz bombasıyla müdahale etti. Çıkan arbedede birçok dükkanda maddi hasar meydana geldi. Çıkan olaylarda 1 polisin burnu kırılırdı ve yaklaşık 10 kişi vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanırken, her iki gruptan da birçok kişide biber gazından etkilenerek fenalaştı. 

TOMALI TAKVİYE

Olayların tırmanmasıyla sokağa TOMA ve takviye ekip gelerek güvenlik kordonu oluşturdu. Sokakta bulunan tüm esnaflar kepenk indirirken, hırsını alamayan grup tekrar Atatürk Caddesi’ne ilerleyerek terör örgütü aleyhine slogan atmaya devam etti. Antalya’dan da jandarma ve polisten takviye ekiplerinin istendiği olaylar halen devam ediyor. banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Çocukken oynadığı oyuncak arabalarını buldu,...
Antalya’da müzik öğretmenliği yapan Gökhan Heparslan, altı yaşında oynadığı oyuncak arabalarını,...

Haberi Oku