Gündem:
Tuna'dan yanıt var!
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan adayı Mustafa Tuna ve ALTSO Meclis üyesi Fevzi Yüksekkaya’nın, İlçe Seçim Kurulu’nun 2017/10 sayılı kararına yaptığımız yazılı itiraz sonuçlandı. Karara göre, Tuna ve Yüksekkaya’nın talebini haklı gören İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, ALTSO’nun askıya çıkarılan listenin bir suretinin verilmesine hükmetti.

"İLÇE SEÇİM KURULU HAKLI BULDU"

İlçe Seçim Kurulu kararı sonrası ALTSO’nun askıya çıkan listenin bir suretini kendilerine teslim etmediğini belirten ALTSO Başkan adayı Tuna, “Dünkü dilekçeyle yaptığımız başvuru sonrası 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı bizi haklı buldu. Kararda, yönetmeliğin 11/12.fıkrasında listelerin çoğaltılabileceği, seçimlerin şeffaf, açık ve güvenilir gerçekleşmesi için suretlerinin verilmesine hükmetti” dedi.

"ALTSO SURETİNİ VERMEDİ"

ALTSO’dan sabah saatlerinde elden listelerin bir suretini talep ettiklerini belirten Tuna, “Sabah saatlerinde benimle birlikte dilekçe veren meclis üyesi Fevzi Yüksekkaya, bizzat ALTSO’ya giderek listenin bir sureti talep etti. Bizim talebimiz karşısında ALTSO avukatları, 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın kararına itiraz edeceklerini ve listelerin kopyalarını veremeyeceklerini belirtti”.

"ALTSO TARİHİNE KARA BİR LEKE"

ALTSO’nun tutumunu eleştiren Tuna, “İl Seçim Kurulu’nda sonuç gelene kadar, üyelerimizin listeye itiraz süresi dolacaktır. ALTSO’nun bu itirazı, üyelerimizin oy kullanma hakkını gasp etmektedir. Mevcut yönetimin bu tavrı ALTSO tarihine kara bir lekedir. Alanya’yı gencinden yaşlısına, esnafından-işadamı işkadınına kadar geleceğe ümitle bakan insanların yaşadığı bir yer yapmak istiyoruz. Engellemeler, Alanya’nın zararınadır. Hepimiz aynı gemideyiz. Ancak bazıları bunun farkında değil” diye konuştu.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya Kalesi'nde tabela krizi
Alanya Kalesi’nin Unesco kültür mirası listesine girmesi için çalışmalar sürerken, tabelaların yarattığı...

Haberi Oku