Politika:
Alanyalı Bakan Katar'da

 Başkent Doha'daki Emirlik Divanı'nda gerçekleşen görüşmede,  Çavuşoğlu'nu Katarlı mevkidaşı Muhammed Abdurrahman Al Sani karşıladı. Heyetler  arasındaki basına kapalı toplantının ardından Şeyh Temim ile Çavuşoğlu'nun ikili  görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.

Emirlik Divanı'ndan ayrıldıktan sonra başkentte bir otelde Katar  Başbakanı Abdullah bin Nasır Al Sani tarafından kabul edilen Çavuşoğlu, ardından  da Katarlı Mevkidaşı Al Sani ile Dışişleri Bakanlığında bir araya geldi.
Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre görüşmelerde, ilk kez  Aralık 2015'te Doha'da toplanan Türkiye-Katar Yüksek Stratejik İşbirliği  Komitesi'nin Trabzon'da gerçekleştirilmesi planlanan ikinci toplantısının ele  alındığı aktarıldı. Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri  Şeyh Temim'in katılmasının beklendiği ifade edildi.
Görüşmelerde, Suriye, Irak, Musul gibi bölgesel meselelerin de gündeme  geldiği ve bu konularda fikir birliği bulunduğu belirtildi.
Ayrıca, iki ülke arasındaki siyasi ilişkilerinin ekonomik ilişkilere  yansıtılması ve karşılıklı ticaret hacminin artırılması konusunun da ele alındığı  aktarıldı.
 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun daha önce planlanan ziyaretinin Katar Emiri'nin dedesi Halife bin Hamad Al Sani'nin vefatı nedeniyle bugüne alındığı kaydedildi.

banner111
Anahtar Kelimeler
Mevlüt çavuşoğlu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

“Endişeliyiz diye sesler geliyor bir yerlerden”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı...

Haberi Oku