MHP'den CHP'ye mali tablo yanıtı

MHP'den CHP'ye mali tablo yanıtı

İki dönem MHP'li Adem Murat Yücel'in başkanlık yaptığı, 31 Mart seçimlerinde Osman Tarık Özçelik ile CHP'ye geçen Alanya Belediyesi'ne bugün CHP'li yeni yönetim tarafından asılan borç-alacak tablosuna MHP İlçe Teşkilatı'ndan yanıt geldi.

İki dönem MHP’li Adem Murat Yücel’in başkanlık yaptığı, 31 Mart seçimlerinde Osman Tarık Özçelik ile CHP’ye geçen Alanya Belediyesi’ne bugün CHP’li yeni yönetim tarafından asılan borç-alacak tablosuna eski başkan  Adem Murat Yücel’in partisi MHP teşkilatından yanıt geldi. 74 yıl sonra belediye seçimlerinde Alanya’da Osman Tarık Özçelik ile ipi göğüsleyen CHP’li yönetim, Alanya Belediyesi’nin mevcut alacak ve borç listesini kamuoyu ile paylaştı. Belediye binasına pankart asıldı ve mali tablo basın organları aracılığı ile kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklanan rakamlara göre Alanya Belediyesi’nin güncel borcu 1 milyar 122 milyon 258 lira olarak belirtildi. Bütün bunların ardından MHP Alanya İlçe Teşkilatı’ndan itiraz sesi yükseldi. Yapılan açıklamada Alanya Belediyesi’nin bütçesini son 10 yılda 40 katına çıkardığı belirtildi ve MHP kanadından Alanya Belediyesi’nin devredilmeden önce hazırlanan mali durum tablosu yayınlandı. Öte yandan MHP Alanya İlçe Teşkilatı tarafından yarın konuyla ilgili bir basın açıklaması yapılacağı belirtildi.

banner111

MHP Alanya İlçe Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  ‘CHP’li Alanya Belediyesi tarafından basına servis edilen algı içerikli verilerle hazırlamış Borç- Alacak Tablosu (ALACAK VERİLERİ OLMAYAN) ve basın bülteni hakkında detaylı açıklamamızı yarın siz değerli basın mensuplarımızla paylaşacağız.2014 yılında bütçesi kadar borcu ile devralınan Alanya Belediyesi,10 yıllık süre zarfında bütçesini kırk kat büyüterek, bütçesinin yüzde 10’un altında bir borç ile ve hali hazırda silinemez, yıkılamaz mega projeleri ile devretmiş bulunmaktadır. Alacak kalemi eklemiş Alanya Belediyesi ‘Mali Durum Göstergesi’ ektedir.’

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2024, 08:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83