Politika:
ÇAVUŞOĞLU: 2001 RUHU İLE SAHAYA İNİYORUZ
AK Parti Antalya Teşkilatı’nın kuruluşundan itibaren görev almış İl, İlçe ve Belde yöneticileri düzenlenen toplantıda milletvekili adayları ile bir araya geldi. İlk Günkü Aşkla yeniden sahalara inen eski yöneticiler, 1 Kasım seçimlerinin ülkemiz için çok önemli olduğunu ve bu süreçte her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt Çavuşoğlu, “Partimizin kuruluşundan itibaren çok zorluklar çektik. Sayın Cumhurbaşkanımızı ilk seçimlere girmesine engel oldular. Kapatma davaları açıldı. Çok şükür bu zorlukları atlattık. O zor şartlar altında Antalya’da sizler ‘Biz bu davada varız’ dediniz ve o zorlukları göğüslediniz. Bizim en büyük özelliğimiz Türkiye sevdamız” dedi.

“Hep güçlü olmalıyız” diyen Çavuşoğlu, “7 Haziran’dan sonra içeride ve dışarıda bizim zayıf anımızı bekleyenlerin nasıl saldırdıklarını gördük. Birlik ve beraberliği bozmadan, güçlü bir iktidar için çalışmalıyız. 1 Kasım seçimleri ülkemizin geleceği için çok önemli. Bu yolda sizlere de büyük görevler düşüyor” diye konuştu.

AK Parti ile ülkenin çok büyük hizmetlere kavuştuğunu belirten Çavuşoğlu, “Enerji, altyapı, ulaşım başta olmak üzere ülkemize ve Antalyamıza çok büyük hizmetler kazandırdık. Bu yeterli mi? Tabiki değil. Daha fazlasını yapmamız lazım. 14 yıllık süreçte eksiğimiz olmuşmudur? Olmuştur. 7 Haziran seçimleri bunları daha iyi görmemizi sağladı. Her hayırda bir şer vardır. Biz 7 Haziran seçimlerinden çıkarmamız gereken sonucu çıkardık. Eksiklerimizi gidermek için de adımlar atıyoruz ” şeklinde konuştu.

Mazlum halklara Türkiye’den başka sahip çıkanın olmadığını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, “Somali’dekileri düşünün, Arakan’dakileri düşünün, Filistin’i düşünün. Buradaki mazlumlara bizden başka sahip çıkan var mı? Onun için bizim sorumluluğumuz fazla. AK Parti’nin iktidarını dünyanın dört bir yanındaki mazlumlar bekliyor. Bunun için çok çalışmalıyız” dedi.

Kanada’da Antalya’nın aldığı ödüle de vurgu yapan Çavuşoğlu, “Çiçek Açan Şehirler’de, Antalya dünya birincisi oldu. Dünyanın en güvenli 20 kenti arasına girdi Antalya. Antalya artık dünya markası oldu. G 20 zirvesi Antalya’da. EXPO 2016 Antalya’da, NATO Dış İşleri Bakanları toplantısı Antalya’da. Bunlar durup dururken olmuyor. Hükümetimizin ve Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarıyla oluyor. Daha fazla hizmet etmek için el ele omuz omuza birlikte çalışmalıyız” dedi.

Eski yöneticilere katılımlarından dolayı teşekkür eden AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, “Sizler bu partiye ilk günden beri destek veriyorsunuz. 1 Kasım seçimleri ülkemizin geleceği için çok önemli. 2001 ruhuyla sahalara iniyoruz. Bu dönemde kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakıp, ilk günkü aşkla ülkemizin geleceği için çalışmamız gerekir” dedi.

Toplantıya katılan eski yöneticiler adına konuşan İbrahim İşlek, AK Parti’nin ilk kuruluş yıllarında büyük emekler çektiklerini, çok zor şartlarda partiyi kurduklarını söyledi. Ak Parti kadrolarında makam, mevki, koltuk beklentisi olmadığını belirten İşlek, “Biz bu davaya gönül verdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ilk gün çıktığımız yolda aynı kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Başkan Toklu ziyaret turuna çıktı

Haberi Oku