Politika:
ÇAVUŞOĞLU: AK PARTİ İLK GÜNKÜ AŞKLA YOLA DEVAM EDECEK

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Antalya 1. sıra milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ile birlikte Gündoğmuş, Akseki ve İbradı ilçelerini ziyaret etti.

Çavuşoğlu'nun Gündoğmuş ziyaretine AK Parti Antalya 6. sıra milletvekili adayı İbrahim Aydın da eşlik etti. Burada vatandaşın yoğun sevgi gösterileriyle karşılanan ve yoğun ilgi gören Çavuşoğlu, esnafla ve vatandaşla sohbet etti. Gündoğmuş Belediyesi tarafından yeni alınan iş makinelerinin hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen törene de katılan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada terör olaylarına değinerek "Terörün kökünü kazıyacağız. Başımızdaki terör belasını, PKK terör örgütünü, onları destekleyen DHKP-C ve diğer terör örgütlerinin hepsini ülkemizden temizleyeceğiz. Devletimizin güvenliğine, güvenlik güçlerine, polisine, askerine kurşun sıkanların belini kırdık, kökünü de kazıyacağız inşallah. Sonuna kadar temizleyeceğiz bunları" dedi.
Terörle mücadelede hiç taviz vermeyeceklerinin altını çizen Mevlüt Çavuşoğlu, bu konuda başka çare de olmadığını vurgulayarak,"Özellikle Kürt kardeşlerimizi, onların zulmünden kurtaracağız. Dünyada kalmadı böyle bir ideoloji, dünyada kalmadı böyle bir zulüm. PKK ve PYD gibi terör örgütleriyle bunu yapmaya çalışıyorlar ama onlara da müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.
1 Kasım seçimlerinden AK Parti'nin güçlenerek çıkacağını vurgulayan Çavuşoğlu, Türkiye için daha güvenli ve istikrarlı günlere gidileceğini söyledi. Çavuşoğlu, tüm teşkilatlar olarak bunun içinde gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti.
MUHTARLARLA GÖRÜŞTÜ
Gündoğmuş ziyaretinin ardından Akseki ilçesine geçen Çavuşoğlu, Akseki Belediyesi'nde partililer ve muhtarlarla bir araya geldi. Büyük bir ilgiyle karşılanan Çavuşoğlu muhtarlarla görüştü. Çavuşoğlu, "Birlik beraberlik içinde olduğumuz zaman, omuz omuza verdiğimiz zaman yapamayacağımız hizmet yoktur" dedi.
Gittikleri her yerde vatandaşla bir araya gelip, onları dinlemeye özen gösterdiklerini söyleyen Çavuşoğlu, yapacakları hizmetleri halka anlatarak onların da desteğini aldıklarını ifade etti.
Akseki ve çevresi için yapılacak projeleri de anlatan Çavuşoğlu Alacabel'e de tünel yapılacağını belirterek şunları söyledi:
"Beydiğin tarafının da ihalesi yapıldı. Hem Beyşehir'den hem Seydişehir'den Manavgat tarafına giderken emin yollardan gidilecek. Kar görmeyecek. Daha önce 5 kilometre olan proje 7,5 kilometreye çıktı. 14 bin 300 metre tünel yapılacak. İhalesini yaptık. Seydişehir'den Alanya-Antalya yoluna kadar 3 gidiş, 3 geliş duble yol olacak. Yazın bu yol Türkiye'nin en yoğun yollarından bir tanesi. Kazalar oluyor, üzülüyoruz. Hızlı tren projesi ile Akseki'ye ulaşım daha kolay olacak. İnşallah burası cazibe merkezi olacak." ifadesini kullandı.

BU DAVANIN 14. YILININ İSİMSİZ KAHRAMANLARI VAR

"Milletimiz hizmetlerin en iyisine layık" diyen Mevlüt Çavuşoğlu, "Siz üzerinize düşeni her zaman fazlasıyla yapıyorsunuz. Her zaman bizim başımızı dik tutuyorsunuz. Göğsümüzü kabartıyorsunuz. Ankara'ya güçlü gönderiyorsunuz. Bu partiye ve bu teşkilata, hizmet kervanına girerek gönüllük esasına göre çalışıyorsunuz. Bu davanın ve Türkiye'nin son 14 yılının gizli kahramanları sizlersiniz. Bunu gönülden söylüyorum ve bu seçimde de üzerinize düşen görevi fazlasıyla yapacağınızdan hiç şüphem yok" diye konuştu.
1 Kasım seçimlerinin istikrarın sürmesi ve Türkiye'nin geleceği açısından son derece önemli olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Türkiye'nin hedeflerini ve bizim hedeflerimizi zaten hepiniz biliyorsunuz. O yüzden üzerinize düşeni her zamankinden fazla yapacaksınız. Antalya'mızın her yerini kalkındıracağız. Bizim milletimiz hizmetlerin en iyisine layıktır." diye konuştu.
Antalya'da yapımı devam eden "EXPO 2016 Antalya" projesine ve Kasım ayında yapılacak G20 zirvesine de değinen Çavuşoğlu, yalnıza Türkiye'nin değil, tüm dünya ülkelerinin dikkatlerinin Antalya'da olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar Antalya'nın dört bir yanına hizmet götürdüğünü, kanalizasyon, içme suyu sorunlarını, yol problemlerini çözdüğünü ve seçim öncesi verdiği sözleri bir bir yerine getirdiğini belirtti. Çavuşoğlu "Vatandaşımız seçim zamanında hangi partinin hizmet yapacağını, hangi partiye oy vereceğini bilir ve oyunu verir" dedi.
Akseki ilçesine yönelik olarak Akdeniz Üniversitesi Akseki Meslek Yüksekokulunun Alanya'da yeni kurulan Alaaddin Keykubat Üniversitesine bağlandığını anlatan Çavuşoğlu, yüksekokulu güçlendireceklerini bildirdi. Akseki'ye kadrolu öğretim üyelerinin de gönderileceğini belirten Çavuşoğlu, okulda ayrıca ek bölümlerin açılacağını ifade etti. Akseki'ye çok yakında TOKİ konutlarının da yapılacağını anlatan Mevlüt Çavuşoğlu, zaten bir cazibe merkezi olan Akseki'nin cazibesinin daha da artacağının altını çizdi.
Mevlüt Çavuşoğlu son olarak İbradı ilçesini ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Halkbank kredilerine yeni düzenleme

Haberi Oku