Politika:
Çorbacı'dan ekonomi değerlendirmesi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:
"Bu hafta gündemimiz her zaman olduğu gibi ekonomi. Ekonomi git gide kötüye gidiyor. Maalesef önümüzde yönetilemeyen bir Türkiye var. Köprü ihalesi yapıyorlar Dolar’la, otoyol ihalesi yapıyorlar Dolar’la, köprüden ve otoyoldan geçiş ücretleri Dolar’la, köprü ve otoyoldan geçiş garantileri Dolar’la, havalimanı ihalesi Dolar’la, baraj ihalesi Dolar’la, şehir hastaneleri ihaleleri Dolar’la, kira garantileri veriyorlar o da Dolar üzerinden, nükleer santralin üreteceği elektriğe garanti veriyorlar Dolar üzerinden, elektrik santralinin üreteceğinden doğal gazlar Dolar’la satılıyor. Dolar’la bunları yapanlar diyorlar ki biz yerli ve milliyiz. Türk Lirası’nı Dolar ve Euro karşısında resmen pula çeviriyorlar. Bunlar yerli ve milli ise biz kime gayri milli diyeceğiz. 

'MUHARREM İNCE DEMİŞTİK'

Buradan şunu da belirtelim Dolar her 0.01 kuruş arttığında Türkiye’nin dış borcu 4.5 milyar TL artıyor. Yani defalarca biz seçimden önce de bu Recep Tayyip Erdoğan seçilirse işlerin kötüye gideceğini Muharrem İnce seçilerse işlerin daha yolunda gideceğini söylemiştik. Doların ve Euro’nun artacağını, ekonominin iyiye gitmeyeceğini söylemiştik; şimdi ne hale bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 

'DIŞ BORÇ ARTIYOR'

Bilindiği üzere geçen hafta 100 günlük eylem planı açıklandı Cumhurbaşkanlığı tarafından. Bir eğitim, iki ekonomi, üç demokrasi, dört dış politika ve beş toplumsal barış. Türkiye yöneteceklerin bu beş temel soruna odaklanması gerekir. Maalesef buna odaklanmadılar. Bu beş temel sorunun ben acil olarak 100 günlük plana aktarılması gerektiğini düşünüyoruz. Yoksa çözülmeyen sorunlar varlığını devam ettirecektir. Türkiye maalesef yönetilmiyor, Türkiye savruluyor.

'TOPU HAKİM VE SAVCILARA ATTIK'

Biz geçen başvurumuzu yaptık ve sizlerle paylaştık. Gözaltına alınmış ve şartlı tahliye edilmiş haftada iki gün imza verecekmiş. Biz yargıya güveniyoruz. Başsavcının kendisi ile de bizzat görüştüm. Kendisinden Alanya halkı gibi biz de CHP olarak çok memnunuz. Onun da çalışmalarına ve görevine saygı duyuyoruz. Adalete güveniyoruz bu konuda. Biz topu hakimlere, savcılara attık. Onlar da gereğini yapacaktır diye düşünüyorum."
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Toklu'dan partililerine önemli mesajlar
Alanya Ak Parti İlçe Teşkilatı geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Haberi Oku