Politika:
MHP'de çifte ithal aday şoku
MHP’de adaylar netleşti. Antalya’da 16 milletvekili adayı gösteren MHP’nin ilk iki sırasında Antalyalı aday gösterilmedi. 3’ncü sırada yer alan Tarkan Akıllı Manavgat doğumlu… MHP geçtiğimiz dönem 2 milletvekili çıkarmıştı. Bu milletvekillerinden Mehmet Günal yeniden aday gösterilmezken, Ahmet Selim Yurdakul 2’nci sıradan yine aday oldu.

BİRİNCİ SIRA ADAYI ABDURRAN BAŞKAN KİMDİR?

1988 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü’nü bitirerek ziraat mühendisi oldu. İş hayatına, 1991-1995 yılları arasında uluslararası bir şirkette mühendis ve yönetici olarak çalışarak başladı. 1995’te kendi şirketlerini kurdu. 2003-2006 arasında, İstanbul’da kurulan Tokatlı Sanayici Yönetici ve İşadamları Derneği’nin (TOSİAD) kurucu genel sekreterliği görevini üstlendi. 2006 yılında da derneğin genel başkanlık koltuğuna oturdu. Devlet Planlama Teşkilatı’nın 2001’de hazırladığı 8. Beş Yıllık Kalkınma Planı’nda komisyon üyesi olarak görev aldı. Abdurrahman Başkan siyasi kariyerine 1975 -1980 yılları arasında Zile Ülkü Ocakları’nda başladı. 2003’te, MHP’nin İstanbul İl Başkan Yardımcısı oldu. Bu görevi 3 yıl sürdürdü. 2007 yılında da ilk seçim deneyimini yaşadı. Memleketi Tokat’’tan milletvekili adayı oldu. 2009 yılında ise Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı bu görev 2012 yılına kadar devam etti. 2011-2014 yılları arasında MHP İstanbul İl Başkanlığı yaptı. 2014 Haziran ayında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başdanışmanlığına getirildi. Bir yandan da, aynı yılın Temmuz ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, İstanbul Seçim Komisyonu Başkanı olarak çalıştı. 25. Dönem Genel Seçimlerinde Tokat Milletvekili olarak meclise girdi.

İKİNCİ SIRA ADAYI AHMET SELİM YURDAKUL KİMDİR?

29 Nisan 1966'da Ankara'da doğdu. Baba adı Abdulkadir, anne adı Şengül'dür.

Öğretim Üyesi, Tıp Doktoru; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlığını tamamladı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında doçentlik ve profesörlük unvanı aldı. Almanya'da Heidelberg Üniversitesinde sağlık alanında eğitim aldıktan sonra, ayrıca, "iletişim becerileri" ve "probleme dayalı öğretim" konusunda eğitim aldı.

Farklı bilimsel konular ve sağlık alanında editörlük ve programcılık yaptı. Uluslararası ve ulusal alanda 165 adet bilimsel makale ve bildirisi bulunmaktadır. MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanıdır.

Halen Antalya milletvekili olan, iyi düzeyde İngilizce bilen Yurdakul, evli ve 2 çocuk babasıdır.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

'Alanya Milli Eğitim Müdürü neden atanmıyor?'

Haberi Oku