Politika:
Yeni çevre yolu ne zaman açılacak?
Yeni Çevreyolu'nun Tosmur kavşağına kadar olan kısmının Kasım sonuna kadar tamamlanacağını söyleyen Toklu, "Tüm enerjimizi bu yolun tamamlanması için harcayacağız. Yol şu an aklımızda, heybemizde" dedi.

Alanya Belediye Meclisinin oy birliği kararı ile ilk etabına Mevlüt Çavuşoğlu Bulvarı ismi verilen Yeni Çevreyolu'nun Aşağıoba Mezarlığı yanında sona eren kısmınının devamı niteliğindeki ikinci etapta hem viyadük hem tünel çalışmaları sürüyor. Yolun bu bölümünün Dimçayı viyadüğü ile bağlanmadan önce ilk etapta trafiği kısmen rahatlatmak adına Tosmur kavşağı ile oluşturulacak bağlantı noktasının Kasım sonuna kadar hizmete girmesi planlanıyor.

2021 SONUNDA TAMAMEN TAMAMLANACAK

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu, yeni Çevreyolu hakkında bilgi vererek, "Tosmur kavşağına kadar olan kısmın Kasım ayı sonu itibariyle açılacağını düşünüyoruz. Müteahhit firma ve karayolları ile birlikte yaptığımız toplantılarda da çıkan sonuç bu doğrultuda. Ama tabii sadece Tosmur Kavşağı kadar değil ileriye Dimçayı'nın ötesine Mahmutlar üniversite bölgesine de hızlanması ile ilgili bizim gayretlerimiz ve çalışmalarımız oldu. Özellikle 2021 sonu gibi de diğer etapların aktif hale gelmesi için biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim önceliğimiz bu noktada devam eden, Çevre yolu, Konya yoluna bağlayacak olan Kuşyuvası Tünelleri, ulaşımla ilgili bizim önceliklerimiz. Bunların tamamlanması içinde tüm enerjimizi de bu bölgeye sayfa ettik, hükümet olarak da sarf ettik. Yol şu an aklımızda, heybemizde, tüm enerjimizi bu yolun tamamlanması ile ilgili harcayacağız" dedi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya Ak Gençlik kongreye gidiyor

Haberi Oku