Politika:
Yücel'le ilgili asılsız habere Türkdoğan'dan sert yanıt
Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in 1.7 milyon TL değerindeki Audi A8 Long marka makam aracı aldığı yönündeki iddialara yanıt veren MHP İlçe Başkanı Türkdoğan, "Uzlaşma kültürü ve birlik, beraberlik duygularıyla bugünlere gelen Alanya Siyaseti, mesnetsiz haber yapan, dayanaksız iddiada bulunan ve desteksiz atan bir takım gazetecilerin boş oltasına takılır hale geldiyse herkes kendini sorgulamalıdır" dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in 1.7 milyon TL değerinde Audi A8 Long marka makam aracı aldığı yönündeki iddialara ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Başkan Yücel hakkında makam aracı aldığı iddialarına sert yanıt veren Türkdoğan, "Belediye Başkanımız Sn. Adem Murat Yücel’in Belediye kasasından makam aracı aldığı iddiaları tamamiyle mesnetsizce, çamur at izi kalsın mantığı ile yapılmış hayal ürünü bir haberin sonucudur. Fakat bizleri asıl üzen ve hayrete düşüren mesele Muhalefet Partilerinin temsilcilerinin bulanık suda balık avına çıkan trollerin attıkları yemsiz, boş oltaya takılıp avlanmaları olmuştur..!" dedi.

'Bahse konu araç 2016 model olup, 4 yaşında ikinci el bir araçtır. İddia edildiği gibi belediye kasasından alınmamıştır. Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel beyin ortağı olduğu aile şirketi tarafından, bahsedilen afaki rakamların yarısına tekabül eden bir rakama satın alınmıştır' diye Türkdoğan, "Aile şirketi tarafından alınarak Belediye Başkanımıza tahsis edilen bu araç üzerinden muhalefet yapmaya çalışmak ve iftira atmak çukur siyasetinin bir ürünüdür. Uzlaşma kültürü ve birlik, beraberlik duygularıyla bugünlere gelen Alanya Siyaseti, mesnetsiz haber yapan, dayanaksız iddiada bulunan ve desteksiz atan bir takım gazetecilerin boş oltasına takılır hale geldiyse herkes kendini sorgulamalıdır." diye konuştu.

Türkdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Üstad Necip Fazıl’ın ifadesiyle;
“Bizdeki muhalefet, iktidarı düşürmek için vatanı düşürmeye bile razı” mantığına geldilerse şayet diyeceğimiz bir şey yok, Allah ıslah etsin. Ama boş oltaya takıldılarsa, siyasetin gereğinin sorumluluk sahibi olmak ve elde tuzlukla dolaşmamak olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Konuşmuş olmak İçin konuşmak, sormadan soruşturmadan, anlamadan dinlemeden eleştiride bulunmak, mevki makam ve sıfat sahibi siyasetçilerin düşmemesi gereken durumlardır. Buradan bir kez daha ilkeli, tutarlı ve sorumlu siyaset anlayışının Alanya’mızda hakim olması İçin var gücümüzle çalışacağımızı saygılarımla ifade ediyorum."
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

AK Parti'den Alanya'yla ilgili Corona...
Alanya Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, bazı basın organlarında yer alan Alanya'da İranlı bir...

Haberi Oku