Sağlık:
Alanya'nın Rusya'yla sağlık işbirliği

 Güney Rusya Üniversitesi Hukuk, Ticaret ve Yönetim Enstitüsünde ALSTUD Başkanı Dr. Tevfik Yazan'ın ön temasları neticesinde dernek başkan yardımcısı Ahmet Girgin öncülüğünde 6 kişilik bir heyet ile görüşmelere katılım sağlandı. Heyet, dernek yönetim kurulu üyesi Sinan Aktaş, HESTOUREX temsilcileri Damla Özmen ve Alaxandra Melnik ile Üniversite'nin Türkiye temsilcisi Mehmet Macar tarafından oluştu.  

Normalleşme evresinde olan Türkiye-Rusya ilişkileri kapsamında bölgenin en önemli akademik kurumu olan Güney Rusya Üniversiteler Birliği başkanı ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Imran Akperov ile görüşüldü. Eğitim, sağlık turizmi, fuarcılık ve kongre organizasyonu gibi konuların görüşüldüğü toplantılarda olumlu çıktılar elde edildi. 6-9 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya da düzenlenecek olan HESTOUREX Dünya Sağlık ve Spor Turizmi Fuarı ve Kongresi için görüşmeler yapıldı. Organizasyona Rusya Üniversiteleri olarak destek verecekleri konusunda anlaşma sağlandı. Faaliyetlerin sağlık turizmine kanalize olması hususunda Rus misafirlerin ülkemizde alacakları tedaviler masaya yatırıldı. 
Ziyaretin ikinci günü olan 25 Eylül 2016 tarihinde ise CEEMAN (International Management Teachers Academy) temsilcileri bir görüşme gerçekleştirildi. Heyetler arasında işbirliği çalışmaları başladı. Sonrasında bölgede gerçekleştirilen bilim fuarını ziyaret eden heyet orada üniversite temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirdi.
Rusya ile artan işbirliği faaliyetleri bölgemiz için çok önemli olup bu hususta ALSTUD olarak çalışmaya devam edileceği belirtildi.
banner111
Anahtar Kelimeler
Rusya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Birçok hastalığa iyi gelen Hatmi çiçeğinin...
Halk arasında 'Fatmagül çiçeği' olarak bilinen Hatmi çiçeği hem korona hem de gripten korunmak...

Haberi Oku