Turizm:
POLONYA İLİŞKİLERİ GÜÇLENİYOR
Polonya Turizm Bakanlığı danışman şirketlerinden Aktero’nun sahibi Polonyalı Gazeteci Tomasz Rosset, Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) aracılığıyla Alanya’ya gelmişti. Burada bir takım temaslarda bulunan Rosset, Alanya hakkında topladığı bilgi ve belgeleri Bakanlık yetkililerine dosya halinde sunacağını, önümüzdeki yıllarda iki ülke arasında turizm bağının hangi alanlarda güçlendirilmesi gerektiğini yetkililere detaylıca anlatacağını belirterek ülkesine dönmüştü.

“POLONYALI VE TÜRK’ÜN KARAKTERİSTİK UYUMU VAR”

Ülkesine döndükten sonra izlenimlerini kaleme alan Rosset, yazısında Alanya’nın uygun fiyatlı turistik tesisleri, Gazipaşa-Alanya Havalimanı, ‘Mavi Bayrak’lı Alanya plajları, Türk Kahvesi, Polonyalı ve Türklerin karakteristik uyumu konularından söz etti.

“BÜYÜK BULUŞMA POLONYA’DA OLACAK”

Rosset ayrıca, ALTAV yetkililerine gönderdiği mesajda, ALTAV, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) yetkililerinden aldığı bilgilendirmeleri Polonya Turizm Bakanlığı yetkililerine ileteceğini söyleyerek 26-28 Kasım tarihleri arasında Polonya’nın Başkenti Varşova’da düzenlenecek olan “TT Warsaw” turizm fuarında basın mensupları ve Bakanlık yetkilileriyle Alanya için özel çalışma yapacağını söyledi.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Alanya'da 2 otel o listede

Haberi Oku