Alanya'da taciz iddiası ile yargılanıyordu

Alanya'da taciz iddiası ile yargılanıyordu

Alanya’da futbolseverlerin yakından tanıdığı taraftar grubu lideri F.A. taciz iddiasıyla tutuklu yargılandığı mahkemeden tahliye edildi

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada cezaevinde tutuklu bulunan sanık F.A. SEGBİS vasıtasıyla hakim karşısına ikinci defa çıkartıldı. Duruşmada mağdur ve sanık avukatları hazır bulundu. 

banner111

Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu sanık F.A. “Suçsuz olduğumu biliyorum. Kamera kayıtlarını ben tedarik ettirdim. Daha önceki verdiğim ifadelerim geçerlidir. Ben bu suçu işlemedim. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi. 

Müşteki avukatı ise, sanık F.A’nın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini ve mağdurun psikolojisi bozulduğu için duruşmaya katılamadığını ifade edip tanıkların dinlenilmesini istedi. Sanık avukatları ise, F.A’nın 4 aydan beri tutuklu olduğunu, yaşanan olayda cinsel taciz, cebir, tehdit ve hakaret olmadığını, bu olayla ilgili emsal kararlar olduğunu söyleyerek müvekkilinin tahliyesini istedi.

1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti duruşmaya mağdur, sanık ve tanıkların tebliğ ile çağırılmasına, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelecek yazışmaların dosyaya eklenmesini, kamera kayıtlarının incelenmesini isteyerek sanık F.A’nın yurt dışına çıkış yasağı ile adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi. Mahkeme üçüncü duruşmayı 14 Haziran tarihine erteledi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83