banner203

Alanya'da turist öldüren cip safari aracı meğer cenaze aracı kayıtlıymış

Alanya’da otomobille çarpışmasıyla 3 turistin ölümüne, 17 kişinin de yaralanmasına neden olan kazadaki safari aracının ruhsata cenaze nakil aracı olarak kayıtlı olduğu iddia edildi.

Alanya'da turist öldüren cip safari aracı meğer cenaze aracı kayıtlıymış

Geçtiğimiz günlerde Alanya Mahmutlar istikametinde yaşanan safari kazasında 3 kişi hayatını kaybetti ve 17 kişi yaralandı. Bu tip kazaların artmasından sonra gözler safari turlarının kazalarındaki denetimsizliğe ve güvensizliğe çevrildi. Vatandaşlar safari araçlarının kaldırılması gerektiğini belirterek isyan etti.

banner111

Kaza yapan aracın ruhsatta cenaze aracı olarak geçtiğini iddia eden Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya ise, “Kaza yapan aracın ruhsatı cenaze nakil aracı olarak geçiyor. Bu araçta yolcu taşımacılığı yapılamaz. Bu aracın hiçbir yetki belgesi yok. Bu aracın vizesi de geçmiş. Hiç mi denetime takılmadı? Alanya açısından büyük bir handikap. Yok yere öldü bu insanlar. Direksiyona kimin geçtiği belli değil. Mahmutlarda hız sınırı 70 ama bu araç ondan da hızlıydı. Sağda solda her yerde denk geliyoruz safari araçlarına şehir içinde kalede her yerdeler. Birbirleriyle su savaşı yapacağız diye trafiği de tehlikeye atıyorlar, araçta video çekmeye çalışanlar akrobatik hareketler yapmaları başlı başına sorun. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu alması gerek. Her yıl bu konuda bir kaza yaşanıyor. Biz dile getiriyoruz bu araçlar yaşları belli teknik özellikleri belli bu araçlar 30-40 yaşında. Alanya açısından çok üzücü bir durum. Hiç kimse sorumluluğu üzerine almıyor. Sorumlular da belli. Bunun sterilize edilmesi lazım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2023, 18:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83