banner203

Alanya’da bir babanın uyuşturucu isyanı

Alanya’da yaşayan Turan Özen, 3 kez tedavi olan çocuğunun tekrar uyuşturucuya başlamaması için mücadele edeceğini söyledi. Özen, “Her şeyi göze aldım. Ya ben çocuğu vuracağım ya çocuk beni vuracak” dedi.

Alanya’da bir babanın uyuşturucu isyanı

Alanya’da turizm sektöründe çalışan 47 yaşındaki Turan Özen, uyuşturucu kullanan oğlunun adliyede serbest bırakılmasına tepki gösterdi. 20 gündür sosyal medya hesabından ilçede yaşayan ailelere, muhtarlara ve siyasilere anıt önünde yapacağı açıklama için çağrıda bulunduğunu ancak kimsenin gelmediğini söyleyen Özen, “Benim gibi Alanya’da birçok aile var. Bunu bizzat gördüm. Benim gücüm yetiyor. Oğlumu durdurabiliyorum ama gücü yetmeyen aileler var. Bu aileler ağlıyor. Hiçbir çare yok. Bugün benimle burada değiller. Demek ki herkes hayatından memnun. Artık Türkiye’de Atatürk’ün bıraktığı gençlik yok. Alanya’nın yüzde 45’i genç. 17-22 yaş arasındakiler bu bataklıkta. Avokado, muz, dinamo çalınıyor. Eve hırsız girip bir şeyler çalışıyor. Niye çalınıyor? Çünkü çocuk bu pisliğe düşmüş. Şimdi metamfetamin diye bir şey çıkmış. Çocuk bunu kullandığında zombiye dönüyor. Çocuk ne beni ne annesini tanıyor. Ben çocuğumu 2 kez Konya’da, 1 kez Adana’da tedavi ettirdim. Halen tedavisi devam ediyor. Şu anda tedavisi devam ettiği için iyi ancak tekrar kötü olmayacak diye bir şey yok ama bildiğim kadarıyla çok sayıda böyle aile var. Alanya’daki kolluk kuvvetlerini ne zaman arasam geldi ama ne hikmetse adliyeden çıkan çocuğum benden önce eve geliyor. Bunu anlayamıyorum. Vatandaş ilk etapta çocuğundan korkuyor. İlk etapta ben de korkuyordum. Doğru düzgün gidip şikayet edemiyordum ama artık yeter dedim. Çocuk ya beni ya anasını kesecek ya da ben çocuğu keseceğim. Anneler, babalar nerede?  Televizyonda, sosyal medyada benim çocuğum uyuşturucu kullanıyor diyor. Neredesiniz? Niye benim yanımda değilsiniz? Kimden korkuyorsunuz? Demek ki herkes hayatından memnun” dedi.

banner111

3 senedir çocuğunun uyuşturucu sorunuyla uğraştığını söyleyen Özen, “Uğraşmayacağım diye de bir şey yok. Çocuğumu tedaviye götürüyorum. 5-6 ay iyi oluyor. 6-7 ay sonra çocuk tekrar uyuşturucuya başlıyor. Tekrar başa dönüyorum. Çocuğum şu an evde. İlaç tedavisini sürdürüyorum ama tekrar kötü olmayacak diye bir şey yok. 47 yaşındayım. Sigaradan başka bir şey bilmezdim. Şu anda uyuşturucunun her çeşidini biliyorum. Anneler, babalar memnun. Bir ben memnun değilim demek ki. Ben sonuna kadar savaşacağım. Her şeyi göze aldım. Ya ben çocuğu vuracağım ya çocuk beni vuracak. Ben bunu yapacağıma bunu yapanlar ya beni vursun ya ben onları vuracağım. Ben sadece kendi çocuğum için uğraşmıyorum. Alanya’daki gençler için uğraşıyorum. Tanıdığım birçok aile var. Anne, baba yeter diyor, kendini asıyor. Böyle destek olmazsanız kendinizi asacaksınız. Başka çare yok” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83