banner203

Antalya’da 1 haftada 21 bin 327 araç denetlendi

Antalya’da emniyet kemeri, hız ihlali, alkol, seyir halinde cep telefonu kullanımı, motosiklet denetimi ve özel denetimler gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde trafik kurallarına uymayan sürücülere ceza kesildi.

Antalya’da 1 haftada 21 bin 327 araç denetlendi

Antalya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince helikopter ve dron destekli trafik kontrolü gerçekleştirildi. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgilere göre 31 Temmuz ile 6 Ağustos tarihleri arasında farklı saatlerde trafik ekiplerince havadan helikopter ve dron destekli emniyet kemeri, radar, alkol, yük ve yolcu taşımacılığı, ışık, hatalı sollama gibi konularda denetim yapıldı. Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla denetim faaliyetlerinin etkin bir şekilde devam edeceği belirtilen açıklamada özellikle sürücülerde denetim duygusunun üst düzeyde tutulmasının hedeflendiği belirtildi.
Antalya’nın birçok noktasında gerçekleştirilen trafik denetlemelerinde eksiği görülen araç ve sürücülerine cezai işlem uygulanırken, sürücüler, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıldı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada havadan helikopter ve dron ile yapılan denetimlerin de devam ettiği bilgisi verildi.
Gerçekleştirilen denetimler sonucu; helikopter-dron denetiminde 127 sürücüye, radarla hız denetimi çerçevesinde 448 sürücüye trafik idari para cezası uygulanmıştır. 31 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında alkol denetiminde 3 bin 221, motosiklet denetiminde 624, yük taşımacılığı yapan 8 bin 28 araç, şehirlerarası ve şehir içi toplu taşımacılık yapan 2 bin 364 araç ve emniyet kemeri denetimlerinde de 6 bin 642 araç olmak üzere toplamda 21 bin 327 araç ve sürücüsü denetlendi. Ayrıca, Yaşam Tüneli Eğitim Çadırı’nda 84 araç ve 161 yolcu olmak üzere toplam 245 yol kullanıcısına eğitim verildi.
Açıklamanın sonunda vatandaşların 

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83