Rus turistler Türkiye’de tutuklandı

Likya Yolunda yürüyüş yapan 7 Rus turist, ormanı ateşe verdikleri iddiasıyla tutuklandı. Söz konusu haber, Rusya’nın Antalya Başkonsolosluğu tarafından da doğrulandı.

Rus turistler Türkiye’de tutuklandı

TürkRus’un Ren TV’den aktardığı habere göre, açıklamada "Başkonsolosluk, Antalya yakınlarında Likya Yolu güzergahında yürüyüş yapan bir grup Rus turistin Türk kolluk kuvvetleri tarafından 23 Ekim 2021'de gözaltına alındığını doğrulamaktadır” denildi.

banner111

24 Ekim’de mahkemeye çıktılar

Rus turistlerin Çağlarca bölgesinde bir ormanı ateşe verme şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Bir Başkonsolosluk çalışanının, turistlerin tutuklanma nedenlerini öğrenmek için jandarma karakolunu ziyaret etti. 24 Ekim’de hakim karşısına çıkarılan turistlerin tutuklandıkları belirtildi.

Turistler: Yangına müdahale ettik, 911’i aradık

Rossiyskaya Gazeta’nın aktardığına göre, turistler ise sosyal medyada yaptıkları paylaşımda, “Likya patikası boyunca yürürken bir yangın gördük ve söndürmeye çalıştık. Daha sonra 911'i aradık. Ama bu sırada yoldan geçen yerel halk tarafından durdurulduk ve ve jandarmalar çağrıldı. Sonuçta mahkeme hakkımızda tutuklama kararı verdi ve cezaevine gönderildik” dediler.

Turistleri iki ila yedi yıl arasında hapis cezası talebiyle yargılanabilecekleri kaydedildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83