banner203

Ev hanımlarının bilgisayar ilgisi

Alanya Belediyesi, Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde vatandaşlara verdiği bilgisayar kursu eğitimlerine devam ediyor. Bugüne kadar gerçekleşen kurslarda bin 200 kişiye bilgisayar eğitimi verilirken, bu yıl da 300’ün üzerinde kursiyere bilgisayar eğitimi verilmesi hedefleniyor.

Ev hanımlarının bilgisayar ilgisi

 Alanya Belediyesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğü bilgisayar kursu eğitimlerine devam ediyor. Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere haftada 4 gün 3’er saat verilen derslerde, temel bilgisayar eğitimleri veriliyor. Aralık ayında başlayan kursun 10 Mart’ta tamamlanması hedefleniyor.

banner111
EV HANIMLARINDAN YOĞUN İLGİ

Alanya Belediyesi’nin düzenlediği Bilgisayar Kursu’na, ilkokul ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra ev hanımları da yoğun ilgi gösteriyor. Alanya Belediyesi bünyesinde çalışan bilgisayar eğitmenleri Mehmet Özmen ve Merve Kadahan’ın gözetiminde gerçekleşen eğitimlerde, kursiyerlere temel bilgisayar eğitiminin yanı sıra Office Eğitimi de veriliyor.

TALEP HER GEÇEN YIL ARTIYOR

17 adet bilgisayarın bulunduğu Alanya Belediyesi Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde gerçekleşen Bilgisayar Kursu’na her geçen yıl talep artıyor. Bugüne kadar gerçekleşen kurslarda binin üzerinde vatandaşa bilgisayar eğitimi verilirken bu yıl da 300’ün üzerinde kişiye bilgisayar eğitimi verilmesi hedefleniyor. 

MEB ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEK

Alanya Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Bilgisayar Kursu’nda başarılı olan kursiyerler ödüllendirilecek. Kurs sonunda, başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı bilgisayar sertifikası verilecek.

BİLENLER BİLMEYENLERE ÖĞRETSİN PROJESİ UYGULANIYOR

Alanya Belediyesi’nin Habitat Derneği ile yürüttüğü iş birliği neticesinde oluşturulan “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” projesi de başarılı bir şekilde devam ediyor. Daha önce bilgisayar kursunda başarılı olan ve bu başarısını geliştiren kişiler, bu projeyle birlikte bilgisayar öğrenmek isteyen kişilere yardımcı oluyor. 1 aylık kısa dönem kurs şeklinde gerçekleşen organizasyonda kursiyerler hızlı bir şekilde bilgisayar kullanmayı öğrenirken eğitim verenler de bilgilerini pekiştirme imkânı buluyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 15:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83