banner203

4 kişilik aile tek odalı metruk evde yaşama tutunuyor

Boduk ailesinin yaşam savaşı yürek burkuyor. Derme çatma bir odada yaşama tutunmak için mücadele eden ailenin 2 çocuğu ise maddi imkansızlıklar yüzünden okula gidemiyor. Aile, hayırseverlerden gelecek yardımlar ile karanlıktan aydınlığa çıkacakları günü dört gözle bekliyor.

4 kişilik aile tek odalı metruk evde yaşama tutunuyor
Antalya’nın Aksu ilçesi Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Eşref Boduk, 10 yıl önce daha iyi iş bulma umudu ile yanına 2 çocuğunu ve eşini de alarak Adana’dan Aksu’ya geldi. Aradan geçen onca zamana rağmen hayal ettikleri yaşam tarzını bir türlü yakalamayan aile, derme çatma bir odada yaşama tutunmak için mücadele ediyor. Çocuklarını sıcak bir yuvada tutabilmek için hazineye bağlı bir arazide bulunan tek odayı kendi imkanları çerçevesinde bir yuva haline getiren baba Eşref Boduk, 3 aydır işsiz olduğunu söyledi.

Baba üç aydır iş bulamıyor

Ailesine bakmak için çalmadık kapı bırakmayan baba Eşref Boduk'un hayali ise çocuklarının hayal ettiği bir evde oturabilmek. 3 aydır işsiz olan baba, iş verilmesi durumunda çalışacağını söyledi. Çocuklarını okutmak istediğini fakat maddi imkansızlıklar nedeniyle okutmakta zorlandığını ifade eden baba, yardım bekliyor. 
Öte yandan aileyi yalnız bırakmayan Gönülleri Fethet Derneği, gıda yardımında bulundu.

Aileyi ziyaret eden İnayet Öztürk Yücetaş ise "Evde su yok, kanepe yok, tuvalet yok. Sizin anlayacağınız bu evde hiçbir şey yok. Hem babaya hem anneye iş bulmak istiyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 11:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83