banner203

ATSO 2018’i değerlendirdi

Antalya’da faaliyet gösteren Sanayici ve İş İnsanları STK’ları Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) bir araya gelerek 2018 yılına dair değerlendirmelerini, 2019 öngörülerini ve birlikte neler yapabileceklerini değerlendirdiler.

ATSO 2018’i değerlendirdi

ATSO Başkanı Davut Çetin’in ev sahipliği yaptığı toplantıya BAKSİFED Başkanı Abdullah Erdoğan, ANSİAD Başkanı Sadi Kan, ANTİKAD Başkanı Aynur Doğan, KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan, OSİAD Başkanı Ahmet Kasapoğlu, YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, TÜMSİAD Başkanı Ali Akan, ADGİAD Başkanı İsmail Kaya, ASBİAD Başkanı Mustafa Emre Şandan, ANSİAD’dan Hilmi Ünsal, MÜSİAD’dan Mehmet Karakayalı, ANTGİAD Genel Sekreteri Eser Arslanbay ve ANTİAD Genel Sekreteri Hande Aykent katıldı.

banner111

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, “Bugün bu masanın etrafında oturan herkes aynı zamanda Odamızın da üyesidir. ATSO olarak üyelerimizin belirli ortak paydalar etrafında bu kente değer katmak hevesiyle oluşturdukları sivil toplum yapılarını her zaman destekledik, bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz. Bildiğiniz üzere demokrasi demek yalnızca seçimden seçime oy vermek değildir. Yaşadığınız kenti, iş yaptığınız sektörü, kentin kültürel ve beşeri yapısını etkileyen her konuda sorumluluk almak demektir. Bu anlamda Antalya’nın kaliteli sivil toplum yapısı ile şanslı illerden birisi olduğunu düşünüyorum. Bu masanın etrafında temsil edilen her bir kurumun bu duyarlılığa sahip olduğunu görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu platformu belirli periyodlarla biraraya getirmemiz gerekiyor. Her bir STK’mız bu kente değer katmak için bir gayret içerisinde. Bu değerli çabaları güçbirliği oluşturmak üzere biraraya getirerek birlikte katma değeri çok daha fazla olan işler ortaya çıkarabiliriz” dedi.

ATSO tarafından yürütülen Antalya 4.0 projesinin de masaya yatırıldığı toplantıda her bir kurum temsilcisi yürütmekte olduğu projeler hakkında bilgi verdiler.

Toplantıda Antalya Müzesi’nin durumu da konuşuldu. Müzenin, mevcut yerinde, Karayolları ve Meteoroloji Bölge Müdürlükleri’ne ait arsaları kapsayacak şekilde kente değer kayacak ve sembol olacak bir mimari ile yeniden yapılmasının Antalya’ya büyük değer katacağı da değerlendirildi.

Kurum temsilcileri, iş insanı derneklerini bir masa etrafında görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, SİAD’lardan oluşan bu yapının kurumsallaştırılması, belli periyodlarla biraya gelmesi ve organizasyonların ATSO sekreteryasında yürütülmesi konusunda fikir birliğine vardılar.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 17:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83