Çevre hizmet ödülleri sahiplerini buldu

Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKÇAM) tarafından verilen Çevre Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu.

Çevre hizmet ödülleri sahiplerini buldu

Ulusal Danışma Kurulu, Mühendislik Fakültesi ve AKÇAM yönetim kurullarının yaptığı ortak toplantılar sonucunda, faaliyet ve hizmetler için 21. Akdeniz Üniversitesi çevre Hizmet Ödülleri verildi. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda yapılan ödül törenine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal'ın yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

banner111

“ÇEVREYE İLİŞKİN KONULAR ÇOK BÜYÜK ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR”

Çevre kirliliğiyle birlikte doğal kaynakların giderek azaldığına dikkat çeken Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, çevreyi hızla kirleten insanların dünyayı yaşanabilir bir dünya olmaktan çıkardığını vurguladı. Vakit kaybetmeden önlemler alınması gerektiğine işaret eden Ünal, “Hızla artan iklim değişikliğinin kaçınılmaz sonu olan bitki ve hayvan neslinin tükenmesi, tüm dünyada tartışılan öncelikli gündem konulardır. Bu noktada çevreye ilişkin konular çok büyük önem arz etmektedir.” dedi.

“BUNDAN HEPİMİZ SORUMLUYUZ”

Çevre Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Can Ertekin ise çevrenin doğal kaynakların önemini her yerde hatırlatmaya çalıştıklarını dile getirdi. Çevre sorunlarının insanlığı tehdit ettiğine işaret eden Ertekin, “Bu sorunlara hep birlikte koordineli iş birliği içerisinde önleyebiliriz. Bugün tüm dünya küresel ısınma, kuraklık gibi insanlığın geleceğini tehdit eden sorunlarla mücadele veriyor. Bundan hepimiz sorumluyuz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödüller takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 16:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.