banner203

Güvenlik tedbirleri için AÜ’de toplandılar

Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde ‘Üniversitelerde Güvenlik Tedbirleri’ toplantısı gerçekleştirildi.

Güvenlik tedbirleri için AÜ’de toplandılar

Akdeniz Üniversitesi Senato Salonu’nda Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında yapılan toplantıya Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Arslan, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Mahmut Danayiyen katıldı.

banner111

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun başkanlık ettiği toplantıda üniversitelerde eğitim-öğretim dönemi boyunca huzurlu bir eğitim ortamının devam ettirilmesi adına alınacak tedbirler konuşuldu. Bu kapsamda, üniversiteler ile bunlara bağlı yükseköğretim kurumlarında, yurtlarında ve çevresinde gerekli tedbirlerin aldırılması, ilgili kurumlarla ve üniversite yönetimleri ile koordine içerisinde hareket edilmesi konuları görüşüldü.

Akdeniz Üniversitesi Meltem Kapısı inşaatının da görüşüldüğü toplantıda, Uncalı-Meltem giriş ve çıkışının personel ve öğrenci harici vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanıldığı bunun da kampüs içi trafiği ve güvenliği tehdit ettiği vurgulandı. Bunun yanında, Kampüsün Uncalı çıkış noktasına yapılan Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasının da kampüsün transit geçiş alanı olarak kullanılmasından kaynaklı araç yoğunluğundan olumsuz etkileneceği dile getirildi. Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda Meltem kapı girişinin araç trafiğine kapanmasının uygun olacağı konusunda görüş birliğine varıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 10:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83