TÜREL'DEN MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

Gazipaşa’ya Büyükşehir ve ASAT bürokratları ile çıkarma yapan Başkan Menderes Türel Gazipaşalılara mezbaha, kültür merkezi ve yeni hal müjdesi verdi. Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını yerinde denetleyen Türel, muhtarların sorun ve taleplerini dinledi

TÜREL'DEN MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE
İlk olarak Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Koordinatörlüğü’nü ziyaret eden Türel, burada  koordinasyon toplantısı yaptı. Toplantıda ilçenin sorunları A’dan Z’ye masaya yatırıldı. Başkan Türel ardından Gazipaşa Kültür Merkezi’nde muhtarlarla bir toplantı yaptı. Toplantıya Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Koordinatörü Ahmet Büyükakça, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Akşit ve çok sayıda muhtar katıldı. 

İÇME SUYUNA 3 MİLYON LİRA YATIRIM 

Büyükşehir Belediyesi’nin ve ASAT’ın  Gazipaşa’da yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi veren Türel, yıllardır ciddi içme suyu sorunu yaşayan ilçede bu sorunun çözülmesi için 3 milyon lirayı aşan bir yatırım yaptıklarını söyledi. Başkan Türel içme suyu şebeke yatırımları ile ilgili şu bilgileri verdi:  “Gazipaşa’nın dört bir tarafında seferler olmak suretiyle peyderpey su sorunu çözmeye devam edeceğiz. ASAT öz kaynakları ile yapılan yatırımlarla  şu ana kadar bin 928 metre içme  suyu hattı imalatı tamamlandı. 134 bin liralık bir maliyetle yapıldı. Gazipaşa- Hasdere- Pınaralan şebekesini 1milyon 791 bin yatırım ile yapacağız. 10 kilometrelik şebeke hattı, 2 depo bulunan projenin ihalesini yakın zamanda yapacağız ve en kısa sürede tamamlayacağız. 10 kilometrelik Gazipaşa-Karatepe-Akyaka içme suyu şebekesini 2 milyon 232 bin lira ile yapacağız.”

GAZİPAŞA YOLLARINA 5 MİLYON

Başkan Menderes Türel, Gazipaşa’da kanalizasyon için 5 milyon 246 bin liralık kanalizasyon yatırımı gerçekleştirmekte olduklarını kaydetti. İlçede yapılan yol yatırımlarının vatandaşlardan takdir gördüğünü ifade eden Türel, “Geçmişle karşılaştırdığınızda yol çalışmalarındaki ivmeyi hepiniz fark ediyorsunuz. Tabi hepsinin 1 senede tamamlaması mümkün değil. Bir taraftan bu eksikleri gidermek suretiyle çalışmalarımıza  devam ederken, diğer taraftan da önümüzdeki yıllarda muhtarlardan yolla ilgili şikayet ve talep gelmeyecek şekilde çalışıyoruz. Gazipaşa’da 2014’de 85 kilometre stabilize yol, 24 kilometre satih asfalt  yapmışız. Büyükşehir Yasası’ndan öncesiyle karşılaştırdığınızda iki katından fazla.  Yaklaşık 5 trilyon harcamışız. 2015 yılında ise 4 milyon liralık yatırımla 43 kilometre stabilize, 162  kilometre greyderli bakım, 15.5 kilometre satih asfalt çalışmasını tamamlamış olacağız” dedi.

GAZİPAŞAYA MODERN MEZBAHA YAPILACAK

Gazipaşa mezbaha projesini önemsediklerini anlatan Türel,”Arazi tahsisini aldık ve imar planını tamamladık.  Plan şu an aksı sürecinde. Proje de tamamlanmak üzere. Askı sürecinin tamamlanmasıyla Bakılar mahallesinde bir mezbaha yapmak üzere çok hızlı yapım ihalesine çıkacağız.  Yaklaşık 1 milyon 300 bin liraya mal olacak bir mezbaha tesisi planlıyoruz” dedi. 

Gazipaşa’nın bu dönemde tarihi yatırımlarla karşı karşıya olduğunu belirten Başkan Menderes Türel şunları söyledi: “Havaalanı yatırımı malum. Bununla birlikte Antalya-Alanya-Gazipaşa otoyolu projesi de en önemlilerinden.  Çalışmalarını Ulaştırma Bakanlığımız çok hızlı şekilde sürdürüyor. Yakın zamanda ihale edileceğini umuyorum. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma Bakanlığı işbirliğinde Alanya-Gazipaşa-Kargıcak-Demirtaş-Yeşilöz güzergahında, mevcut yolun kuzeyinden geçmesi tasarlanan 15.7 kilometrelik yeni bir çevreyolu projesi hazırlıyoruz. Tüm proje çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi olarak yürütüyoruz.  Biz projeleri tamamlandıktan sonra da yatırım programına alınmak suretiyle yepyeni bir çevreyolunu kazandıracağız.”

ÇOCUKLAR İÇİN KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Başkan Menderes Türel, Gazipaşa Kaymakamlığı’ndan talep ettikleri eski kütüphane binasına aileler ve çocuklar için kreş ve gündüz bakım evi açmak istediklerini söyledi. Türel, 384 bin liraya mal olması beklenen tesisi birkaç ay içinde hizmete açacaklarını kaydetti.

GAZİPAŞA KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANACAK

Yarım kalan Gazipaşa Kültür Merkezi’ni Büyükşehir Belediyesi olarak tamamlayacaklarını müjdeleyen Türel, “Öncelikle mevcut yapının depreme dayanıklılık testinin yapılması gerekiyordu. Çok şükür ki önümüzü tıkayacak bir sonuç çıkmadı. Projelerini çok hızlı şekilde tamamlayıp Gazipaşa’ya layık bir kültür merkezi kazandıracağız. Bu yılın sonuna doğru kazmayı vurmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

En önem verdikleri projelerinden birinin de Gazipaşa Hal Projesi olduğunu belirten Başkan Türel, “Göreve gelir gelmez başlattığımız bir proje. Alan tahsisi ile ilgili çalışmalarımız Orman Genel Müdürlüğü ile yoğun şekilde devam ediyor. Bir çok belge hazırlanması, bir çok kurumun görüşüne başvurulması gerekiyor. Bunları tamamladığımızda Gazipaşa’da çok güzel bir Toptancı Hal hizmete girmiş olacak” dedi.

BÜŞÜKŞEHİR VE GAZİPAŞA BELEDİYELERİ ELELE  HİZMET EDİYOR

Gazipaşa’nın denize ulaşımını sağlayan yolu da Gazipaşa Belediye ile el ele vererek, hizmete sunduklarını dile getiren Türel, 1 milyon liranın üzerinde bir harcamayla deniz yolunu eski kırık dökük halinden kurtardıklarını kaydetti.  Başkan Menderes Türel daha sonra muhtarların sorun ve taleplerini dinledi.


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 14:51

Burak Oztunc

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner121

banner97

banner111

banner144

banner82

banner83