59. Kütüphane Haftası’nda çocuklar yazarlarla buluşacak

Her yıl Mart ayının son Pazartesi başlayan Kütüphane Haftası tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Kütüphane Haftası kutlamaları, Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü bünyesinde bulunan 4 kütüphanede gerçekleşecek.

59. Kütüphane Haftası’nda çocuklar yazarlarla buluşacak

banner111

5 gün sürecek programda öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında Emine Hacıkura Kütüphanesi, Mahmutlar Kütüphanesi, Demirtaş Hikmet-Mustafa Akın kütüphanesi ve Konaklı Kütüphanesi’nde çocuk kitap yazarlarıyla söyleşi-imza etkinlikleri ile çocuklara yönelik atölye çalışmaları yapılacak. Bu etkinlikler kapsamında yazar-okuyucu etkinliği kapsamında çocuk kitabı yazarları Burcu Bahar, Emine-Duru Arukan, Özge Yorulmaz ve Yaratıcı Drama Eğitmeni İnci Sel Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde, Masal Atölyesi için Öğretmen Janset Vurdum ve Ebru Büyükçakar Mahmutlar Kütüphanesi, Demirtaş Hikmet-Mustafa Akın Kütüphanesi ve Konaklı Kütüphanelerinde çocuklarla buluşacak.

EN ÇOK OKUYANLARA ÖDÜL

Çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kütüphane kullanımının daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla, okur-yazar buluşmaları ve atölye çalışmalarının yanı sıra çok okuyanlara hediye ve başarı belgesi takdimi gibi etkinliklerle 59. Kütüphane Haftası’nı şenlendirecek. “Bu Şehirde Okur Var“ sloganı ve hashtag’i ile hareket edilen etkinlik programıyla ilgili daha fazla bilgi için sosyal medyadan alanyabelediyekütüphaneleri hesabını takip edebilirsiniz

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83