Alanya'da öğrenciler kahramanları canlandırdılar 

Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu Ahenk Projesi kapsamında farkındalık yaratacak bir projeye daha imza attı. Gerek tarihimizin gerek milli kültürümüzün gerekse eski Türk efsanelerin kahramanları, Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu öğrencileri vücutlarında can buldu. Öğrenciler proje kapsamında gerçek ve hayal ürünü kahramanların kıyafetlerini giyerek, okudukları kitapların tanıtımını yaptılar. 

Alanya'da öğrenciler kahramanları canlandırdılar 

Öğrenciler Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz'ı makamlarında ziyaret ederek kahramanlar hakkında bilgi verdiler. Öğrencilerle bire bir yakından ilgilenen Başkan Yücel, öğrencilerin rollerini üstlendikleri kahramanlarla ilgili sorular yöneltti. Öğrencilere kitap hediye eden Yücel, çocuklara bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

banner111

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ise kitap okumanın önemine değinerek, “Biz masalları dinleyerek büyüdük. Masallarımız nesilden nesile aktarılmalıdır. “dedi.  Kılıçarslanlı öğrenciler daha sonra beraberinde getirdikleri kitapları, Alanya sokaklarında gördükleri çocuklara hediye ettiler. Son olarak öğrenciler Alanya Kültür Merkezi'nde öğretmenleri tarafından anlatılan masalları dinleyerek mutlu bir şekilde evlerine döndüler.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2021, 11:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83