banner203

Alanya'da YKS provası

Alanya'da lise son sınıf öğrencilerinin sınav kaygısını gidermek, moral ve motivasyonunu arttırmak, sınav günü uygulanacak kurallar yaşatmak amacıyla YKS öncesi tüm kuralların uygulandığı bir prova yapıldı.

Alanya'da YKS provası

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hüseyin Girenes Fen Lisesi işbirliğinde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde gerçekleştirilen YKS provasına Hüseyin Girenes Fen Lisesi son sınıf öğrencileri katıldı. Birebir YKS kurallarının uygulandığı sınavda öğrencilerin sınav stresini atmaları, sınav kaygısını gidermeleri, moral ve motivasyon sağlamaları hedeflendi. Sıkı bir güvenlik kontrolünden geçerek sınav salonlarına alınan öğrenciler için tüm kurallar eksiksiz uygulandı. 

18 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan TYT sınavında lise son öğrencilerinin o günkü atmosferi hissedip yaşamaları adı altında bugün farkındalık oluşturduklarını aktaran Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Alanya Hüseyin Girenes Lisesinin TYT sınavına girecek öğrencileriyle Alanya Alaaddin  Keykubat Üniversitesi sınav salonlarında TYT provası gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sınav günü Sınav Salonlarını gezen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Erdoğan “İdarecilerimizle birlikte sınav salonlarını gezdik. Salon Başkanı ve gözetmen öğretmenlerimiz ciddi bir şekilde görevlerini icra ederek sınavların gerçekleşmesini sağlıyorlar. Velilerimiz bu durumdan gayet memnun. 
Çocuklarımızın başarısına katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Okul Müdürü Şen Nur AYKUT “Normalde sınav saat 10:15’te başlıyor. Ama saat 10:00’da bütün öğrencilerin sınıflarda hazır bulunmaları gerekiyor. Dolayısıyla bina kapıları saat 10:00’da kapandı. Biz bugün burada YKS nin tüm kurallarını birebir uyguladık.” dedi. 

banner111

Sınav çıkışı öğrenciler YKS provasından çok mutlu olduğunu belirterek, güzel bir deneyim, sınav tecrübesi olduğunu ve gerçek sınav ortamını yaşadıklarını söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83