ÖFKENİZİ KONTROL ETMEK İÇİN...

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, 07 Eylül 2015 Pazartesi günü Stresle Başa Çıkma ve Öfke Yönetimi eğitimi gerçekleştirildi.

ÖFKENİZİ KONTROL ETMEK İÇİN...
ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime, Alanya'da görev yapan rehber öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ALTSO ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmen, idareci ve kreş görevlilerinin gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilere daha nitelikli ve günümüz ihtiyaçlarına hizmet eden bir eğitim öğretim ortamı sağlayabilmek için organize edilen eğitimlerin ilki gerçekleştirildi. Eğitime konuşmacı olarak katılan Selçuk Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mustafa Uslu, öfke, stres ve ergenlik dönemi hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

'ÖFKE DOĞUŞTAN VAROLUR'

Eğitimde ilk olarak öfke konusunda değinen Doç. Dr. Uslu, “Öfke, tıpkı sevinç, heyecan ya da korku gibi her insanda doğuştan var olan, normal ve yaşanması gereken bir duygudur. Ancak önemli olan ve çoğu zaman problem olarak görünen, öfkenin dışarıya nasıl yansıtıldığıdır” dedi. 

Çocukluktan yetişkinliğe geçiş dönemi olarak bilinen ergenlik dönemi hakkında da önemli bilgiler aktaran Doç. Dr. Uslu, ergenlerin zaman zaman öfkeli tutumlar sergileyebileceğine dikkat çekti. Bazı ergenlerin öfkelerini ifade etmek için yapıcı davranışlar sergilediğini vurgulayan Doç. Dr. Uslu, “Bazı ergenler öfkeyi yapıcı davranışlarla sergilerken, bazıları ise öfkelerini yıkıcı bir şekilde yansıtır” dedi. 

Doç. Dr. Uslu, eğitimin son kısmında ise stresle başa çıkma yollarından bahsetti.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 13:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83