ÜLKÜ OCAKLARININ PROJESİ HIZ KESMİYOR

Ülkü ocaklarının düzenlemiş olduğu 'Burs Kardeşliği Projesi' tüm hızıyla devam ediyor.

ÜLKÜ OCAKLARININ PROJESİ HIZ KESMİYOR
Ülkü Ocaklarının konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı; Türkiye’de fikri hür, vicdanı hür, yüksek iradeye sahip, devletin ve milletin geleceğini ve sorumluluğunu taşımaya hazırlanan ve kendine güvenen bir gençlik istemektedir. Türk gençliğinin, geleceğin kuvvetli ve müreffeh Türkiye’sinin teminatı ve liderleri olduğu bilincindedir. Bu gaye doğrultusunda, “Burs Kardeşliği Projesi” devam etmektedir.

”Burs Kardeşliği Projesi” eğitim hayatında başarı gösteren ancak maddi desteğe ihtiyacı olan lisans, önlisans, yüksek lisans ve doktora talebelerine, eğitime katkı sağlama amaçlı hayırseverler tarafından belli bir miktar burs verilmesini içeren sistemdir.

Birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın had safhada olduğu bugünlerde bu proje kapsamında gönül köprüleri inşa edilmekte, paylaşmanın hazzı ve yardımlaşmanın sevinci bir nebze olsun hissedilmektedir. Ülkemizin ve milletimizin geleceği olan Türk Gençliği’nin eğitimine kısmi de olsa bir katkı sağlanmaktadır.
Bursiyerlerin gazi ve şehit çocuğu olması tercih sebebi olup ailenin sosyo-ekonomik durumu, öğrencinin okul notları gibi hususlar değerlendirmede dikkate alınacaktır.

Burs bağışında bulunmak isteyen hayırseverler, 150 Türk Lirası tutarındaki bağışı bir veya birden fazla bursiyere burs verme imkânına sahip olacaktır.
Burslar 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılından itibaren, Eylül ayında başlayıp Mayıs ayı da dâhil olmak üzere 9 ay olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2015, 12:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83