banner203

YKS sınavından Türkiye genelinde dereceye giren öğrencilerden Kaymakam Ürkmezer'e ziyaret

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Alanya’da YKS sınavında başarı sağlayarak dereceye giren öğrencileri makamında ağırladı

YKS sınavından Türkiye genelinde dereceye giren öğrencilerden Kaymakam Ürkmezer'e ziyaret

2023 YKS sınavında İlçemiz Alanya’da öğrenim gören; Hüseyin Girenes Fen Lisesinden Mustafa Deniz Çitçi, Bedirhan Sar, Enes Tahsin Ayhan, Rüçhan Erdoğan, Azra Tiken, Yedi Bilim Fen Lisesinden Emre Karaoğlu, Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesinden Batuhan Uçkaya, Türkler Borsa İstanbul Sosyal Bilimler Lisesinden Esra Öztürk, Hasan Çolak Anadolu Lisesinden Ahmet Ekrem Düşünce, TED Alanya Kolejinden İnci Baltaoğlu, Doğa Fen Lisesinden Mete Akış TYT, Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık ve Yabancı Dil bölümlerinde Alanya’da ilk 3’ e girip Türkiye genelince derece yaparak bizleri gururlandırmışlardır.

banner111

YKS sınavında derece yaparak ailelerini, okullarını ve ilçemizi gururlandıran gençleri tebrik eden Kaymakam Ürkmezer, öğrencilerle konuşarak ‘’ Eğitim hayatınız boyunca gayretleriniz ve çabalarınızla yeni bir hayat olan üniversite hayatına başlamanın arifesindesiniz. Değerli gençler YKS sınavında Türkiye genelinde dereceye girerek Alanya’mızı ve bizleri gururlandırdınız. Üniversite hayatınızda da çeşitli zorluklarla karşılaşacaksınız. Bundan sonra önemli olan şey ise daha önce yaptığınız gibi istikrarlı bir şekilde çalışarak zorlukların üstesinden gelmeniz. Üniversite döneminde başarılı bireyler olarak istediğiniz mesleklere ulaşıp ülkemize, ailelerinize ve kendinize fayda sağlayacaksınız. Başarılarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor üniversite hayatınızda da nice güzel başarılar diliyorum. ‘’ dedi. Konuşmanın ardından Kaymakam Ürkmezer öğrencilerle Üniversite hayatı ve hangi bölümleri tercih ettikleri hakkında konuşarak sohbet etti.

Ziyaret sonunda Kaymakam Ürkmezer tarafından dereceye giren öğrencilere para ödülü verildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2023, 14:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83