2024 Mahalli İdareler Seçimi Kentsel Sorunlar ve işbirliği İyi Niyet Sözleşmesi imzalandı

Alanya'da yerel yönetimin ve kent sakinlerinin ortak aklını temsil eden Alanya Kent Konseyi, kentin geleceği ve çözüm odaklı işbirliği için önemli bir adım attı. Cumhuriyet Halk Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, İlçe Başkanı Bülent Kandemir, yönetimi ve meclis üyesi adayları Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan’ı ve Yürütme Kurulunu ziyaret etti.

2024 Mahalli İdareler Seçimi Kentsel Sorunlar ve işbirliği İyi Niyet Sözleşmesi imzalandı

Toplantıya Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, AGC Başkanı Gaye Coşkun, Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir, Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, Bakkallar Odası Başkanı Süleyman Hilmi Özdemir, Mimarlar Odası Başkanı Gülderen Toprak, Turizm Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Kahya, TÜRSAB 2. Başkanı Kerim Yılmaz, ALDOSK Başkanı Mehmet Zafer Peker, ALSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu, AGC Yönetim Kurulu Üyesi Barış Başar, Hisariçi Muhtarı Mustafa Bayrak, ALKOD Başkanı Ömer Göker, AGDER Başkanı Muhittin Alp, Genel Koordinatör Faruk Nafiz Koçak, Gençlik Meclisi Başkanı Mücahit Kaya, Kadın Meclisi Başkanı Perihan Tığlı katıldı.

Ziyarette Alanya Kent Konseyi tarafından kentsel sorunlar ve çözüm önerilerini içeren 2024 Mahalli İdareler seçimi öncesinde her sene hazırladığı tarımdan, turizme, ulaşımdan, imar ve şehir sorunları raporunu içeren 74 sayfadan oluşan Yerel Bilgilendirme Raporuyla birlikte 2024 Mahalli İdareler Seçimi Kentsel Sorunlar ve İşbirliği İyi Niyet Sözleşmesi imzalandı.

ÖZÇELİK “KENT KONSEYİNİN GÖRÜŞLERİ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

CHP Alanya Belediye Başkanı Adayı Osman Tarık Özçelik “Konsey tarafından hazırlanan “2024 Mahalli İdareler Seçimi Kentsel Sorunlar ve İşbirliği İyi Niyet Sözleşmesi’ni imzaladık. Yerel Bilgilendirme Raporu’nda bulunan sorunlar ve çözüm önerileri bizler için çok kıymetli. Ortak akılla Alanya’yı yönetmeye talibiz. Misafirperverlikleri için Kent Konseyi Başkanı’mız Nurhan Özcan ve Yürütme Kurulu üyelerine çok teşekkür ederim.” Açıklamasında bulundu. Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik imzanın ardından kentimize sözümüz adlı manifestolarını Alanya Kent Konseyi Yürütme Kuruluna takdim etti.

ALANYA’NIN ORTAK AKLIYIZ

Bu konuda açıklama yapan Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, “Ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkan Adayı Sayın Osman Tarık Özçelik’e ve İlçe Başkanı Bülent Kandemir’e teşekkür ederiz. Alanya’nın ortak aklı olarak kentin nabzını tutan bir çatı kuruluşuz. Ortak paydamız Alanya ilkesiyle tarafsız uzlaşmacı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

banner111

Başkan Özcan “Bu iyi niyet sözleşmesi, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 76. Maddesine göre kurulan 26313 Sayılı Kent Konseyleri Yönetmeliğine göre çalışmalarını sürdüren Alanya Kent Konseyi'nin 2024 Mahalli İdareler seçimi öncesinde hazırladığı yerel bilgilendirme raporuyla birlikte sunulan ve Alanya Belediye Başkan Adayı arasında sorumluluk, işbirliği ve toplumsal çözümlere olan bağlılığı vurgulayan bir belgedir.

Alanya’da hazırlanmış olan en kapsamlı rapor özelliğini taşıyan Yerel Bilgilendirme Raporumuz Alanya’nın köklü sorunlarını ele alıp sorunlar ve çözüm önerileriyle birlikte kapsayıcı ve katılımcı bir modelle hazırlanmıştır.  Kent konseyini ziyaret eden başkan adaylarına yerel bilgilendirme raporuyla birlikte iyi niyet sözleşmesini imzalatıyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83